Շինարարության ոլորտից պետբյուջե վճարված հարկային եկամուտները ավելացել են
Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Շինարարի օրվա առթիվ։ Ուղերձում նշվում է, որ 2026թ. առաջին կիսամյակի տվյալներով՝ շինարարության ոլորտը աճել է 24.5%-ով և կազմել 282.2 մլրդ դրամ։
Ավելացել են նաև շինարարության ոլորտից պետբյուջե վճարված հարկային եկամուտները, որոնք 2026թ. 1-ին կիսամյակում կազմել են 126.4 մլրդ դրամ՝ 2025-ի նույն ամիսների համեմատ աճելով 22%-ով։
Վարդանյանը շեշտել է, որ շինարարությունը Հայաստանի տնտեսական ակտիվության ցուցանիշում շարունակում է լինել առաջատար։ Նա շնորհակալություն է հայտնել շինարարներին իրենց նվիրման և ջանքերի համար:

The Head of the Construction Committee, Eghiazary Vardanian, sent a congratulatory message on the occasion of Builder's Day. The message states that in the first half of 2026, the construction sector grew by 24.5%, reaching 282.2 billion drams.
Tax revenues from the construction sector to the state budget also increased, amounting to 126.4 billion drams in the first half of 2026, which is a 22% increase compared to the same months of 2025.
Vardanian emphasized that construction continues to be a leader in Armenia's economic activity indicators. He expressed gratitude to builders for their dedication and efforts.