Շինարարության ոլորտից պետբյուջե վճարված հարկային եկամուտները ավելացել են
Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Շինարարի օրվա առթիվ։ Ուղերձում նշվում է, որ 2026թ. առաջին կիսամյակի տվյալներով՝ շինարարության ոլորտը աճել է 24.5%-ով և կազմել 282.2 մլրդ դրամ։
Ավելացել են նաև շինարարության ոլորտից պետբյուջե վճարված հարկային եկամուտները, որոնք 2026թ. 1-ին կիսամյակում կազմել են 126.4 մլրդ դրամ՝ 2025-ի նույն ամիսների համեմատ աճելով 22%-ով։
Վարդանյանը շեշտել է, որ շինարարությունը Հայաստանի տնտեսական ակտիվության ցուցանիշում շարունակում է լինել առաջատար։ Նա շնորհակալություն է հայտնել շինարարներին իրենց նվիրման և ջանքերի համար:

Председатель Комитета градостроительства Егиазар Вартанян направил поздравительное сообщение по случаю Дня строителя. В сообщении говорится, что в первом полугодии 2026 года строительный сектор вырос на 24,5% и составил 282,2 миллиарда драмов.
Также увеличились налоговые поступления в государственный бюджет от строительной отрасли, которые в первом полугодии 2026 года составили 126,4 миллиарда драмов, увеличившись на 22% по сравнению с теми же месяцами 2025 года.
Вартанян подчеркнул, что строительство продолжает оставаться лидером в показателях экономической активности Армении. Он выразил благодарность строителям за их преданность и усилия.