Շինարարի մասնագիտական օրվա և Հայաստանի շինարարների միության հիմնադրման 30-ամյակի առթիվ շինարարական կազմակերպությունների մի շարք ներկայացուցիչներ արժանացել են պետական պարգևների ու շնորհակալագրերի: Այս մասին հայտնում է ԿԳՄՍՆ-ը։ Միջոցառմանը մասնակցել են ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը, Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը, Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանը, Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը, օրենսդիր, գործադիր իշխանության մարմինների և ոլորտային այլ կառույցների ներկայացուցիչներ.
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը, շնորհավորելով մասնագիտական տոնի, ինչպես նաև Հայաստանի շինարարների միության հիմնադրման 30-ամյակի առթիվ, նշել է, որ այս օրը լավագույն առիթն է արժևորելու այն մարդկանց նվիրումն ու աշխատանքը, որոնց ստեղծածն ու կառուցածը դեռ երկար տարիներ ծառայելու է հանրությանը՝ դառնալով երկրի դիմագծի և զարգացման անբաժանելի մասը:
Անդրադառնալով «300 դպրոց, 500 մանկապարտեզ» ծրագրին՝ փոխվարչապետը ընդգծել է, որ այն քաղաքական հանձնառության, հետևողական աշխատանքի և պետություն-մասնավոր հատված արդյունավետ համագործակցության հաջող օրինակ է:

Награды по случаю Дня строителя
В честь Дня строителя и 30-летия Союза строителей Армении ряд представителей строительных организаций были награждены государственными наградами и благодарственными письмами. Об этом сообщает Министерство образования, науки, культуры и спорта РА. В мероприятии приняли участие заместитель премьер-министра РА Тигран Хачатрян, министр образования, науки, культуры и спорта Жанна Андреасян, председатель Комитета градостроительства Егиазар Вартанян, заместитель мэра Еревана Левон Овнанян и представители законодательной и исполнительной власти и других структур.
Заместитель премьер-министра Тигран Хачатрян, поздравляя с профессиональным праздником, а также с 30-летием Союза строителей Армении, отметил, что этот день является отличным поводом для оценки преданности и работы людей, чьи творения и постройки будут служить обществу еще многие годы, становясь неотъемлемой частью облика и развития страны.
Говоря о программе «300 школ, 500 детских садов», заместитель премьер-министра подчеркнул, что это успешный пример политической приверженности, последовательной работы и эффективного сотрудничества между государственным и частным секторами: