Շինարարի մասնագիտական օրվա և Հայաստանի շինարարների միության հիմնադրման 30-ամյակի առթիվ շինարարական կազմակերպությունների մի շարք ներկայացուցիչներ արժանացել են պետական պարգևների ու շնորհակալագրերի: Այս մասին հայտնում է ԿԳՄՍՆ-ը։ Միջոցառմանը մասնակցել են ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը, Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը, Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանը, Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը, օրենսդիր, գործադիր իշխանության մարմինների և ոլորտային այլ կառույցների ներկայացուցիչներ.
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը, շնորհավորելով մասնագիտական տոնի, ինչպես նաև Հայաստանի շինարարների միության հիմնադրման 30-ամյակի առթիվ, նշել է, որ այս օրը լավագույն առիթն է արժևորելու այն մարդկանց նվիրումն ու աշխատանքը, որոնց ստեղծածն ու կառուցածը դեռ երկար տարիներ ծառայելու է հանրությանը՝ դառնալով երկրի դիմագծի և զարգացման անբաժանելի մասը:
Անդրադառնալով «300 դպրոց, 500 մանկապարտեզ» ծրագրին՝ փոխվարչապետը ընդգծել է, որ այն քաղաքական հանձնառության, հետևողական աշխատանքի և պետություն-մասնավոր հատված արդյունավետ համագործակցության հաջող օրինակ է:

On the occasion of Builder's Day and the 30th anniversary of the Union of Builders of Armenia, several representatives of construction organizations were awarded state prizes and certificates of appreciation. This was reported by the Ministry of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Armenia. The event was attended by Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan, Minister of Education, Science, Culture and Sports Zhanna Andreasyan, Chairman of the Urban Development Committee Yeghiazaryan Vardanyan, Deputy Mayor of Yerevan Levon Hovhannisyan, and representatives of legislative and executive authorities and other sectoral structures.
Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan, congratulating on the professional holiday and the 30th anniversary of the Union of Builders of Armenia, noted that this day is the best opportunity to appreciate the dedication and work of those people whose creations and constructions will serve the public for many years to come, becoming an integral part of the country's face and development.
Referring to the "300 schools, 500 kindergartens" program, the Deputy Prime Minister emphasized that it is a successful example of political commitment, consistent work, and effective cooperation between the state and the private sector: