Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ալեն Սիմոնյանը օգոստոսի 19-ին հանդիպել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Աբրահամ Համադեհի հետ:
Հանդիպման ընթացքում երկու պաշտոնյաները քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումները և TRIPP նախագծին առնչվող հարցերը: Նրանք նաև խոսել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ թեմաների մասին:
Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն ու ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն ավելի վաղ Վաշինգտոնում հաստատել են փաստաթուղթ, որը վերաբերում է Հայաստանի և ԱՄՆ-ի համատեղ աշխատանքին TRIPP ծրագրի շրջանակներում:
Հրապարակված փաստաթուղթը TRIPP-ի իրականացման մասին outlines the procedure for launching the initiative. Այս շրջանակը չի ստեղծում և չի նախատեսում ստեղծել իրավական պարտավորություններ Հայաստանի կամ ԱՄՆ-ի համար:

Симонян и Хамаде обсуждают TRIPP и региональные события
Секретарь Совета безопасности Аллен Симонян встретился 19 августа с членом Палаты представителей США Абрахамом Хамаде.
Во время встречи два чиновника обсудили региональные события и вопросы, связанные с проектом TRIPP. Они также обсудили другие темы, представляющие взаимный интерес.
Министр иностранных дел Арарат Мирзоян и госсекретарь США Марко Рубио ранее утвердили в Вашингтоне документ о совместной работе Армении и США в рамках программы Трамп Рут для международного мира и процветания (TRIPP).
Опубликованный документ о реализации TRIPP описывает процедуру запуска инициативы. Эта структура не создает и не предназначена для создания юридических обязательств для Армении или США.