Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ալեն Սիմոնյանը օգոստոսի 19-ին հանդիպել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Աբրահամ Համադեհի հետ:
Հանդիպման ընթացքում երկու պաշտոնյաները քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումները և TRIPP նախագծին առնչվող հարցերը: Նրանք նաև խոսել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ թեմաների մասին:
Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն ու ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն ավելի վաղ Վաշինգտոնում հաստատել են փաստաթուղթ, որը վերաբերում է Հայաստանի և ԱՄՆ-ի համատեղ աշխատանքին TRIPP ծրագրի շրջանակներում:
Հրապարակված փաստաթուղթը TRIPP-ի իրականացման մասին outlines the procedure for launching the initiative. Այս շրջանակը չի ստեղծում և չի նախատեսում ստեղծել իրավական պարտավորություններ Հայաստանի կամ ԱՄՆ-ի համար:

Simonyan and Hamadeh Discuss TRIPP and Regional Developments
Security Council Secretary Alen Simonyan met with U.S. House of Representatives member Abraham Hamadeh on August 19.
During the meeting, the two officials addressed regional developments and issues related to the TRIPP project. They also discussed other topics of mutual interest.
Foreign Minister Ararat Mirzoyan and U.S. Secretary of State Marco Rubio had earlier approved a document in Washington on Armenia-U.S. joint work within the framework of the Trump Route for International Peace and Prosperity, or TRIPP, program.
The published document on TRIPP implementation outlines the procedure for launching the initiative. This framework does not create and is not intended to create legal commitments or obligations for Armenia or the U.S.