«Սիլա մեկ դրամ» - բարեգործական հասարակական կազմակերպություն «Օռրան»
«Սիլա մեկ դրամ» նախաձեռնության բeneficiary-ն հուլիսին դարձավ «Մեր անտառը Հայաստան» էկոլոգիական հասարակական կազմակերպությունը: Հավաքված 5,094,763 դրամը ուղղվել է լայնածավալ ծառատունկի և անտառի վերականգնման աշխատանքների իրականացմանը, նպաստելով տեղական կենսաբազմազանության պահպանմանը: Օգոստոսին բeneficiary-ն դարձավ «Օռրան» հասարակական կազմակերպությունը, որը հոգատարություն, կրթություն և ժամանակավոր բնակարան է տրամադրում սոցիալապես անապահով երեխաներին և մենակ ապրող ծերերին, ինչպես նաև աջակցում է ճգնաժամային իրավիճակներում հայտնված ընտանիքներին:
Հավաքված միջոցները կօգնեն կազմակերպությանը նախքան նոր ուսումնական տարվա մեկնարկը ապահովել իրենց խնամքի տակ գտնվող երեխաներին անհրաժեշտ դպրոցական համազգեստ և գրենական պիտույքներ:
Idram և IDBank սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը ընդգծեց այս համագործակցության առանձնահատկությունը: «Նոր ուսումնական տարին յուրաքանչյուր երեխայի համար երազանքների և մեծ ճանապարհի սկիզբ է, և մեր նպատակն է, որպեսզի սոցիալական անհավասարությունը չխլի նրանց այդ ուրախությունը», - նշեց նա:
«Օռրան» կազմակերպության հիմնադիր Արմինե Օհանյանն ասաց, որ նման համագործակցությունը նպաստում է աջակցման ընդլայնմանը, որը տրամադրվում է խոցելի խմբերին: «Մենք բարձր ենք գնահատում Idram և IDBank-ի հետ մեր համագործակցությունը», - ասաց նա:
«Սիլա մեկ դրամ» նախաձեռնությունը շարունակաբար աջակցում է կարևոր սոցիալական, կրթական և հանրային ծրագրերին:

«Сила одного драма» - благотворительной общественной организации «Орран»
Бенефициаром инициативы «Сила одного драма» в июле стала экологическая общественная организация «Мой лес Армения». Собранные 5,094,763 драма были направлены на проведение масштабных работ по лесопосадке и лесовосстановлению, содействуя сохранению местного биоразнообразия. Бенефициаром инициативы в августе является общественная организация «Орран», которая предоставляет уход, образование и временное жилье социально незащищенным детям и одиноким пожилым людям, а также поддерживает семьи, оказавшиеся в кризисной ситуации. Собранные средства позволят организации накануне нового учебного года обеспечить подопечных детей необходимой школьной формой и канцелярскими принадлежностями.
Руководитель управления по коммуникациям и программам социальной ответственности Idram и IDBank Татевик Вардеванян подчеркнула особенность этого сотрудничества. «Новый учебный год для каждого ребёнка — это начало мечтаний и большого пути, и наша цель — сделать так, чтобы социальное неравенство не лишало их этой радости», - отметила Татевик Вардеванян.
По словам основателя ОО «Орран» Армине Оганесян, подобное сотрудничество способствует расширению поддержки, оказываемой уязвимым слоям общества. «Мы высоко ценим наше сотрудничество с Idram и IDBank. Средства, полученные в рамках инициативы «Сила одного драма», будут направлены на обеспечение детей «Орран» школьной формой и канцелярскими принадлежностями накануне 1 сентября», - сказала Армине Оганесян.
Инициатива «Сила одного драма» продолжает поддерживать важные социальные, образовательные и общественные проекты.