Սեդրակ Քոչարյանը տեղափոխվել է Հայաստանի հակակոռուպցիոն կոմիտե
Հայաստանի հակակոռուպցիոն կոմիտե է տեղափոխվել Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ավագ որդին՝ Սեդրակ Քոչարյանը։ Այսօր իրավապահ մարմինները ձերբակալել են նաև Ռոբերտ Քոչարյանին և նրա կրտսեր որդուն՝ ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Լևոն Քոչարյանին։
Հակակոռուպցիոն կոմիտեի աշխատակիցները նաև այցելել են Սեդրակ Քոչարյանի սեփականություն հանդիսացող Toyota ընկերության գրասենյակ։ Բացի այդ, իրավապահները խուզարկություններ են իրականացրել "Orange Fitness" մարզասրահում և "Play City" ժամանցի կենտրոնում, որոնց բաժնետերերն են Քոչարյանի որդին։
Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Բագրատ Միկոյանը հայտարարել է, որ իշխանությունները սկսել են очередную атаку на Քոչարյանի ընտանիքը։

В Антикоррупционный комитет Армении доставлен старший сын второго президента РА Роберта Кочаряна - Седрак Кочарян. Сегодня правоохранительные органы также задержали самого второго президента и его младшего сына, депутата Национального Собрания РА Левона Кочаряна.
Сотрудники Антикоррупционного комитета также провели обыск в офисе компании Toyota, одним из акционеров которой является Седрак Кочарян. Кроме того, обыски проводятся в фитнес-клубе "Orange Fitness" и развлекательном центре "Play City", акционерами которых также являются члены семьи Кочаряна.
Глава офиса второго президента РА Баграт Микоян заявил, что власти начали новую атаку на семью Кочаряна.