Լուրեր | 2026/08/06 02:00
Ըստ Քննչական կոմիտեի` քննվում է Գ.Ծ.-ի և այլ անձանց կողմից առանձնապես խոշոր չափերով՝ 8 մլրդ 126 մլն 946 հզր 460 ՀՀ դրամին համարժեք 21 մլն 72 հզր 827 ԱՄՆ դոլար արժողության գույքերը և դրամական միջոցները խաբեությամբ հափշտակելու և փողերի լվացում կատարելու առերևույթ դեպքերի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթը:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա կոնցեռնի նախկին գլխավոր տնօրեն, տնօրենների խորհրդի նախագահ Ս.Ա.-ի և ընկերության տնօրեն Ա.Դ.-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 46-255-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով (առանձնապես խոշոր չափերով խարդախությանն օժանդակելը) և 46-296-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով (առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացմանն օժանդակելը):

Новости | 2026/08/06 02:00
По данным Следственного комитета, расследуется дело о мошенничестве и отмывании денег в особо крупном размере, связанном с имуществом и денежными средствами на сумму 21 млн 72 тыс. 827 долларов США, эквивалентной 8 млрд 126 млн 946 тыс. 460 драмам.
На основании собранных достаточных доказательств против бывшего генерального директора концерна, председателя совета директоров С. А. и директора компании А. Д. возбуждено уголовное преследование по статьям 46-255, часть 3, пункт 3 (содействие мошенничеству в особо крупном размере) и 46-296, часть 3, пункт 3 (содействие отмыванию денег в особо крупном размере) Уголовного кодекса.