Լուրեր | 2026/08/06 02:00
Ըստ Քննչական կոմիտեի` քննվում է Գ.Ծ.-ի և այլ անձանց կողմից առանձնապես խոշոր չափերով՝ 8 մլրդ 126 մլն 946 հզր 460 ՀՀ դրամին համարժեք 21 մլն 72 հզր 827 ԱՄՆ դոլար արժողության գույքերը և դրամական միջոցները խաբեությամբ հափշտակելու և փողերի լվացում կատարելու առերևույթ դեպքերի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթը:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա կոնցեռնի նախկին գլխավոր տնօրեն, տնօրենների խորհրդի նախագահ Ս.Ա.-ի և ընկերության տնօրեն Ա.Դ.-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 46-255-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով (առանձնապես խոշոր չափերով խարդախությանն օժանդակելը) և 46-296-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով (առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացմանն օժանդակելը):

Former CEO of the Multi Group concern, Sedrak Arustamyan, has been detained for 2 months.
According to the Investigative Committee, an investigation is underway regarding the fraudulent appropriation of assets and funds equivalent to 21 million 72 thousand 827 USD, which is approximately 8 billion 126 million 946 thousand AMD, by G. T. and others.
Based on sufficient evidence, public criminal prosecution has been initiated against the former CEO, Chairman of the Board S. A., and the company's director A. D. under Article 46-255, part 3, point 3 (aiding in fraud in a particularly large amount) and Article 46-296, part 3, point 3 (aiding in money laundering in a particularly large amount) of the Criminal Code.