Ներդրողները պետք է զգոն լինեն, քանի որ շուկայի մի շարք հիմնական ցուցանիշներ մոտենում են կարևոր շեմերի: Ներդրումային շուկաներում, ինչպես կինոյում, suspense-ը զարգանում է երկրորդ գործողության դանդաղ, հանգիստ տեսարաններով:
Բորսայի շուկան անում է այնքան, որ օգոստոսին իր աճի միտումը պահպանվի, սակայն S&P 500-ը գտնվում է 7800-ի շուրջ:
Սեպտեմբեր ամսվա պատմականորեն վատագույն ամիս լինելու մասին խոսակցությունները շարունակվում են, սակայն պետք է նկատի ունենալ, որ երբ stocks-ը արդեն ուժեղ են, սեպտեմբերը կարող է ավելի քիչ վտանգավոր լինել:
VIX-ը իջել է 15-ից ցածր, ինչը կարող է նշանակել, որ շուկայի մեջ «հանգիստ» վիճակը փոխվում է «հանգիստ» վիճակի:
10-ամյա պետական պարտքի եկամտաբերությունը վերադառնում է 4.7%-ից բարձր, ինչը կապված է Ֆեդերալ Ռեզերվի նախագահ Քևին Ուարշի վերջին հայտարարությունների հետ:
Այս ամենը կարող է ազդել շուկայի վրա, հատկապես, որ սեպտեմբերի համար շուկայի որոշակի սպասումները բարձր են:

Инвесторы должны быть настороже, поскольку различные ключевые рыночные показатели приближаются к важным порогам. На рынках, как и в кино, напряжение нарастает через медленные, спокойные сцены второго акта.
Фондовый рынок делает достаточно, чтобы сохранить свой восходящий тренд в августе, хотя S&P 500 находится около 7800.
Обсуждения о том, что сентябрь исторически является худшим месяцем, продолжаются, но стоит отметить, что когда акции уже сильны, сентябрь может быть менее опасным.
VIX упал ниже 15, что может означать, что «комфортное» состояние рынка переходит в «покойное» состояние.
Доходность 10-летних государственных облигаций вернулась выше 4,7%, что связано с последними заявлениями председателя Федеральной резервной системы Кевина Уорша.