Սաասպոկալիպսի քննարկումները սրվում են, երբ ծրագրային ապահովման բաժնետոմսերը խիստ տատանվում են
Ծրագրային ապահովման բաժնետոմսերը մեծ տատանումներ են ապրում, քանի որ ներդրողները փորձում են հասկանալ AI-ի ազդեցությունը
Այս շաբաթ ծրագրային ապահովման բաժնետոմսերը մեծ տատանումներ ունեցան, քանի որ ներդրողները փորձում են հասկանալ, թե որոնք են լավագույնս պաշտպանված արհեստական բանականությունից:
Airtable-ը, որը նախկինում բարձր գնահատական ունեցող cloud ծրագրային ապահովման ստարտափ էր, համաձայնել է ձեռք բերել մոտ մեկ տասնորդ մասով իր գագաթային գնահատականից:
Այդ ընթացքում HubSpot և Datadog-ը նվազեցին իրենց եկամտի հաշվետվություններից հետո, իսկ Atlassian և Twilio-ն պատմական աճեր ունեցան, վերականգնելով վստահությունը ոլորտի որոշ մասերում:
Արդյունքում, Wall Street-ը հիշեց, որ դեռևս ուժ կա ոլորտում, որը ոչ շատ վաղուց համարվում էր նորարարության շարժիչ:
Atlassian-ը, որը համագործակցության գործիքներ է վաճառում, և Twilio-ն, որը cloud-հիմնված հաղորդակցման ծրագրային ապահովման մատակարար է, երկուսն էլ ուրբաթ օրը ավելի քան 20% աճ ունեցան:
Atlassian-ի CEO Mike Cannon-Brookes-ը նշեց, որ իր ընկերության R&D թիմերը աշխատել են հաճախորդներին լավագույն որակը, գինը և արագությունը տրամադրելու համար:

Дебаты о 'Саасапокалипсисе' усиливаются, так как акции программного обеспечения колеблются
Акции программного обеспечения испытывают большие колебания, так как инвесторы пытаются понять влияние ИИ
На этой неделе акции программного обеспечения показали резкие колебания, так как инвесторы пытаются понять, какие компании лучше всего защищены от искусственного интеллекта.
Airtable, когда-то высоко оцененный стартап в области облачного программного обеспечения, согласился на приобретение за около одной десятой своей пикового значения.
В то время как HubSpot и Datadog упали после своих отчетов о доходах, Atlassian и Twilio показали исторические скачки, возродив уверенность в некоторых частях сектора.
В результате Wall Street напомнила, что в отрасли, которая не так давно считалась движущей силой инноваций, все еще есть потенциал.
Atlassian, который продает инструменты для совместной работы, и Twilio, поставщик облачного программного обеспечения для связи, оба увидели рост более чем на 20% в пятницу после отчетов о квартальных результатах.
Генеральный директор Atlassian Майк Кэннон-Брукс отметил, что его команды R&D усердно работали, чтобы предоставить клиентам лучшее качество, цену и скорость.