Ռուսաստանից Հայաստան հերթական տրանզիտային մատակարարումը
2026 թվականի օգոստոսի 6-ին իրականացվել է հերթական տրանզիտային մատակարարումը Ռուսաստանից Հայաստան՝ Ադրբեջանի տարածքով: Ինչպես հայտնում է ԱՊԱ-ն, այսօր Բիլաջարի կայանից ուղարկվել է 14 վագոն՝ ընդհանուր 979 տոննա ցորենով: Նշենք, որ ներկայումս Ռուսաստանից Հայաստան Ադրբեջանի տարածքով արդեն ուղարկվել է ավելի քան 36 հազար տոննա հացահատիկ, մոտ 9 հազար տոննա պարարտանյութ, 1136 տոննա պրոպան, 133 տոննա ալյումին, 414 տոննա անտրացիտ և 67 հազար տոննա փայտ:
Այնպես էլ Ադրբեջանից Հայաստան արտահանվել է մոտ 15 հազար տոննա դիզելային վառելիք, մոտ 5 հազար տոննա ԱԻ-92 և ԱԻ-95 բենզին:

Another Transit Shipment from Russia to Armenia
On August 6, 2026, another transit shipment from Russia to Armenia was made through the territory of Azerbaijan. According to APA, today 14 wagons with a total weight of 979 tons of wheat were sent from the Bilajari station. It is noted that currently more than 36 thousand tons of grain, about 9 thousand tons of fertilizers, 1136 tons of propane, 133 tons of aluminum, 414 tons of anthracite, and 67 thousand tons of wood have already been sent from Russia to Armenia via Azerbaijan.
Additionally, about 15 thousand tons of diesel fuel and about 5 thousand tons of AI-92 and AI-95 gasoline have been exported from Azerbaijan to Armenia.