Ռուսաստանը երկարաձգել է վառելիքի արտահանման արգելքը
Ռուսաստանի կառավարությունը մինչև սեպտեմբերի 30-ը երկարաձգել է դիզելային և նավային վառելիքի, ինչպես նաև գազոյլների արտահանման արգելքը, հայտնում է նախարարների կաբինետի մամուլի ծառայությունը։
ՌԴ կառավարությունը հիշեցրել է, որ վառելիքի արտահանման ընդհանուր արգելքը գործում է մինչև 2027 թվականի հունվարի 31-ը։ Սակայն դիզելային վառելիքի, նավային վառելիքի և գազոյլների անմիջական արտադրողների համար գործող սահմանափակումները պետք է ավարտվեին օգոստոսի 31-ին։
ՌԴ կառավարությունում նշել են, որ արգելքի երկարաձգումն անհրաժեշտ է ներքին վառելիքի շուկայում կայուն իրավիճակը պահպանելու համար։

Россия продлила запрет на экспорт топлива
Российское правительство продлило запрет на экспорт дизельного и морского топлива, а также газойлей до 30 сентября, сообщает пресс-служба кабинета министров.
Правительство РФ напомнило, что общий запрет на экспорт топлива действует до 31 января 2027 года. Однако действующие ограничения для непосредственных производителей дизельного, морского топлива и газойлей должны были завершиться 31 августа.
В правительстве РФ отметили, что продление запрета необходимо для поддержания стабильной ситуации на внутреннем топливном рынке.