Ռուսաստանը երկարաձգել է վառելիքի արտահանման արգելքը
Ռուսաստանի կառավարությունը մինչև սեպտեմբերի 30-ը երկարաձգել է դիզելային և նավային վառելիքի, ինչպես նաև գազոյլների արտահանման արգելքը, հայտնում է նախարարների կաբինետի մամուլի ծառայությունը։
ՌԴ կառավարությունը հիշեցրել է, որ վառելիքի արտահանման ընդհանուր արգելքը գործում է մինչև 2027 թվականի հունվարի 31-ը։ Սակայն դիզելային վառելիքի, նավային վառելիքի և գազոյլների անմիջական արտադրողների համար գործող սահմանափակումները պետք է ավարտվեին օգոստոսի 31-ին։
ՌԴ կառավարությունում նշել են, որ արգելքի երկարաձգումն անհրաժեշտ է ներքին վառելիքի շուկայում կայուն իրավիճակը պահպանելու համար։

Russia Extends Ban on Fuel Exports
The Russian government has extended the ban on the export of diesel and marine fuel, as well as gas oils, until September 30, according to the press service of the cabinet of ministers.
The Russian government reminded that the general ban on fuel exports is in effect until January 31, 2027. However, the existing restrictions for direct producers of diesel fuel, marine fuel, and gas oils were set to expire on August 31.
The Russian government noted that the extension of the ban is necessary to maintain a stable situation in the domestic fuel market.