Ռուսաստանը օգոստոսին Հարավային Կորեայից 30,000 մետրիկ տոննա վառելիք է ներմուծել՝ վառելիքի մատակարարման խնդիրները հաղթահարելու համար, որոնք առաջացել են Ուկրաինայի անօդաչու թռչող սարքերի հարձակումների հետևանքով:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ռուսական ռեֆիների throughput-ը օգոստոսին հասել է 3.6 միլիոն բարելի օրական, ինչը 30%-ով ցածր է սեզոնային միջինից:
Հարավային Կորեայից ներմուծված երկու բեռնատարները պարունակում էին դիզելային վառելիք և որոշակի ավիավառելիք:
Ռուսաստանի նավթ արտադրությունը, սակայն, աճում է, և հուլիսին միջին ցուցանիշը գերազանցել է 9 միլիոն բարել օրական:
Ռուսաստանը նաև դիզելային վառելիքի արտահանումը արգելել է, ինչը խստացնում է գլոբալ դիզելային վառելիքի մատակարարման իրավիճակը:

Россия обращается к Южной Корее за топливом на фоне углубляющегося кризиса на НПЗ
Россия в прошлом месяце импортировала 30 000 метрических тонн топлива из Южной Кореи, чтобы справиться с проблемами поставок, вызванными продолжающимися атаками украинских дронов на НПЗ.
Согласно отчету Reuters, ссылающемуся на данные отслеживания судов от Kpler и Vortexa, как минимум два маломасштабных танкера были загружены топливом в Южной Корее и отправлены на Дальний Восток России. Один из них уже прибыл в пункт назначения.
Ранее сообщалось, что переработка на российских НПЗ в прошлом месяце упала до самого низкого уровня с 2002 года, составив 3,6 миллиона баррелей в день, что более чем на 30% ниже сезонной нормы.
Два южнокорейских груза содержали дизельное топливо и некоторое авиационное топливо, согласно неназванным источникам.
Тем временем, производство нефти в России растет. В среднем за июль оно составило более 9 миллионов баррелей в день.