Ռուբեն Ռուբինյանը՝ ընդդիմության թեկնածուներին ավտոմատ չընտրելու մասին
ԱԺ նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը պարզաբանել է, որ հանձնաժողովի նախագահի թեկնածուներին ավտոմատ չեն ընտրելու
ԱԺ նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը օգոստոսի 14-ի նիստում հայտարարել է, որ հանձնաժողովի նախագահի ընդդիմության թեկնածուներին ավտոմատ չեն ընտրելու: Նա նշել է, որ իրենք լսելու են և որոշում կկայացնեն ըստ իրենց տպավորությունների:
«Արամ Վարդևանյանն ամենևին իմ երազանքների ԱԺ փոխնախագահը չէ, սակայն ես ընտրել եմ նրան, որովհետև հասկանում եմ, որ այդ տեղը տրված է ընդդիմությանը, և չեմ ուզում, որ սա զրոյական խաղ լինի»,- ասել է Ռուբինյանը:

Рубен Рубинян о том, что кандидаты от оппозиции не будут автоматически выбраны
Председатель НС Рубен Рубинян пояснил, что кандидаты в председатели комиссии не будут выбраны автоматически
Председатель НС Рубен Рубинян заявил на заседании 14 августа, что кандидаты от оппозиции на пост председателя комиссии не будут выбраны автоматически. Он отметил, что они будут слушать и принимать решение в зависимости от их впечатлений:
«Арам Вардеванян вовсе не является моим идеальным кандидатом на пост вице-спикера НС, но я выбрал его, потому что понимаю, что это место отдано оппозиции, и не хочу, чтобы это была нулевая игра», - сказал Рубинян.