Ռոբերտ Քոչարյանը, որը ձերբակալվել է առանձնապես խոշոր չափերի փողերի լվացման, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման և կաշառք ստանալու մեղադրանքներով, դատարան կներկայացվի հաջորդ շաբաթ:
Այս մասին տեղեկացրել է Հակակոռուպցիոն կոմիտեն։ Քոչարյանի և նրա որդու՝ Սեդրակ Քոչարյանի, ինչպես նաև նրանց հետ կապված այլ անձանց նկատմամբ քրեական վարույթ է սկսվել:
Հակակոռուպցիոն կոմիտեն մանրամասն ներկայացրել է մեղադրանքները, որոնց հիման վրա իրականացվել են խուզարկություններ և այլ վարութային գործողություններ:
Դատախազությունը հայտնել է, որ բացի Քոչարյանից, հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել ևս 9 անձի նկատմամբ:

Роберт Кочарян, арестованный по обвинениям в отмывании особо крупных сумм, злоупотреблении служебными полномочиями и получении взяток, будет представлен в суд на следующей неделе:
Об этом сообщила Антикоррупционная комиссия. В отношении Кочаряна и его сына Седрака Кочаряна, а также других лиц, связанных с ними, начато уголовное производство:
Антикоррупционная комиссия подробно представила обвинения, на основании которых были проведены обыски и другие процессуальные действия:
Генеральная прокуратура сообщила, что, кроме Кочаряна, публичное уголовное преследование также инициировано в отношении еще 9 лиц.