Ռոբերտ Քոչարյանը, որը ձերբակալվել է առանձնապես խոշոր չափերի փողերի լվացման, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման և կաշառք ստանալու մեղադրանքներով, դատարան կներկայացվի հաջորդ շաբաթ:
Այս մասին տեղեկացրել է Հակակոռուպցիոն կոմիտեն։ Քոչարյանի և նրա որդու՝ Սեդրակ Քոչարյանի, ինչպես նաև նրանց հետ կապված այլ անձանց նկատմամբ քրեական վարույթ է սկսվել:
Հակակոռուպցիոն կոմիտեն մանրամասն ներկայացրել է մեղադրանքները, որոնց հիման վրա իրականացվել են խուզարկություններ և այլ վարութային գործողություններ:
Դատախազությունը հայտնել է, որ բացի Քոչարյանից, հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել ևս 9 անձի նկատմամբ:

Robert Kocharyan, who was arrested on charges of money laundering, abuse of office, and bribery, is set to appear in court next week:
This was reported by the Anti-Corruption Committee. An investigation has been launched against Kocharyan and his son Sedrak Kocharyan, as well as other individuals associated with them:
The Anti-Corruption Committee has detailed the charges, based on which searches and other procedural actions were carried out:
The Prosecutor General's Office has stated that, in addition to Kocharyan, public criminal prosecution has also been initiated against 9 other individuals.