Binance-ը դատական հայց է ներկայացրել Hong Kong-ում տեղակայված RedotPay-ի և նրա հիմնադիրների դեմ, մեղադրելով, որ ընկերությունը diverted է մոտ 470,000 Binance օգտվողների և պատճառել է մոտ $473 միլիոն կորուստ:
RedotPay-ը, որը հայտարարում է, որ աշխարհում ամենամեծ ստաբլքոյն վճարային քարտերի մատակարարն է և նախատեսում է ավելի քան $1 միլիարդ արժողությամբ IPO ԱՄՆ-ում, մերժել է մեղադրանքները որպես անհիմն և խոստացել է պաշտպանել իրեն «ուժեղ»:
Binance-ը պնդում է, որ RedotPay-ը անօրինական կերպով օգտագործել է Binance Pay-ի միջոցները՝ իր նախավճարային քարտերը լրացնելու համար՝ հակառակ պայմանագրային համաձայնագրերի:
RedotPay-ը հայտարարել է, որ իրենք տեղյակ են Binance-ի կողմից սկսված իրավական գործընթացներից և «ուժեղ» կպաշտպանեն բոլոր մեղադրանքները:
Binance-ի ներկայացուցիչը նշել է, որ ընկերությունը չի մեկնաբանելու ընթացիկ դատական գործընթացները, սակայն անհրաժեշտության դեպքում կօգտագործի դատարանները և այլ ֆորումներ՝ իր իրավունքները պաշտպանելու համար:

Binance has sued Hong Kong-based RedotPay and its founders, alleging the firm diverted about 470,000 Binance customers and caused nearly $473 million in losses to the exchange.
RedotPay, which calls itself the world’s largest stablecoin payment card issuer and is planning a U.S. IPO of more than $1 billion, has rejected the claims as unfounded and vowed to defend itself “vigorously.”
Binance alleged RedotPay improperly used Binance Pay funds to top up its own prepaid cards against contractual agreements.
RedotPay stated that it is aware of legal proceedings initiated by Binance and will vigorously defend all claims.
A Binance spokesperson noted that the company does not comment on ongoing litigation but will pursue its rights through courts and other forums as necessary.