Binance-ը դատական հայց է ներկայացրել Hong Kong-ում տեղակայված RedotPay-ի և նրա հիմնադիրների դեմ, մեղադրելով, որ ընկերությունը diverted է մոտ 470,000 Binance օգտվողների և պատճառել է մոտ $473 միլիոն կորուստ:
RedotPay-ը, որը հայտարարում է, որ աշխարհում ամենամեծ ստաբլքոյն վճարային քարտերի մատակարարն է և նախատեսում է ավելի քան $1 միլիարդ արժողությամբ IPO ԱՄՆ-ում, մերժել է մեղադրանքները որպես անհիմն և խոստացել է պաշտպանել իրեն «ուժեղ»:
Binance-ը պնդում է, որ RedotPay-ը անօրինական կերպով օգտագործել է Binance Pay-ի միջոցները՝ իր նախավճարային քարտերը լրացնելու համար՝ հակառակ պայմանագրային համաձայնագրերի:
RedotPay-ը հայտարարել է, որ իրենք տեղյակ են Binance-ի կողմից սկսված իրավական գործընթացներից և «ուժեղ» կպաշտպանեն բոլոր մեղադրանքները:
Binance-ի ներկայացուցիչը նշել է, որ ընկերությունը չի մեկնաբանելու ընթացիկ դատական գործընթացները, սակայն անհրաժեշտության դեպքում կօգտագործի դատարանները և այլ ֆորումներ՝ իր իրավունքները պաշտպանելու համար:

RedotPay собирается активно защищаться против иска Binance
Binance подала иск против RedotPay и его основателей, утверждая, что компания отвлекла около 470 000 клиентов Binance и причинила почти 473 миллиона долларов убытков.
RedotPay, который называет себя крупнейшим эмитентом платежных карт со стабильной валютой в мире и планирует IPO в США на сумму более 1 миллиарда долларов, отверг обвинения как необоснованные и пообещал «активно защищаться».
Binance утверждает, что RedotPay неправомерно использовал средства Binance Pay для пополнения своих предоплаченных карт, нарушая контрактные соглашения.
RedotPay заявил, что они осведомлены о правовых процессах, инициированных Binance, и «активно» будут защищать все обвинения.
Представитель Binance отметил, что компания не будет комментировать текущие судебные разбирательства, но при необходимости будет использовать суды и другие форумы для защиты своих прав.