RedotPay-ը $1 միլիարդանոց IPO-ի պլանները դադարեցրել է
RedotPay-ը, որը զբաղվում է ստաբլքոյն վճարումների ոլորտում, հայտարարել է, որ $1 միլիարդանոց IPO-ի պլանները ԱՄՆ-ում դադարեցվել են իրավաբանական խնդիրների պատճառով։ Ընկերությունը, որը գտնվում է Հոնկոնգում, վերջերս ստացել է ԱՄՆ-ում փողի փոխանցման լիցենզիա և պատրաստվում է արտադրանքի թողարկմանը ԱՄՆ-ում, սակայն հրաժարվել է մեկնաբանել IPO-ի պլանների վերաբերյալ։
• RedotPay-ը, որը հայտարարում է, որ աշխարհում ամենամեծ ստաբլքոյն վճարային քարտերի թողարկողն է, այժմ դիմում է $470 միլիոնանոց դատական հայցի Binance-ի դեմ, որը պնդում է, որ RedotPay-ը խախտել է պայմանագիրը և գողացել է օգտվողներին։
• Ընկերությունը, որը ստացել է unicorn կարգավիճակ, հայտնել է, որ հուլիսին ունեցել է 8.5 միլիոն օգտվող։
RedotPay-ի խոսնակը նշել է, որ ընկերության ռազմավարությունը շարունակում է կենտրոնանալ գլոբալ կարգավորիչների համապատասխանության և բիզնեսի աճի վրա։

RedotPay приостановила планы IPO в США на $1 миллиард
Компания RedotPay, занимающаяся платежами в стейблкоинах, объявила о приостановке своих планов по IPO на сумму $1 миллиард в США из-за юридических проблем. Компания, расположенная в Гонконге, недавно получила лицензию на перевод денег в США и готовится к запуску продукта в США, однако отказалась комментировать планы IPO.
• RedotPay, которая называет себя крупнейшим эмитентом платежных карт в стейблкоинах в мире, сейчас сталкивается с иском на сумму $470 миллионов от Binance, который утверждает, что RedotPay нарушила соглашение и украла пользователей.
• Компания, которая получила статус единорога, сообщила, что в июле у нее было 8,5 миллиона пользователей.
Представитель RedotPay отметил, что стратегия компании продолжает сосредотачиваться на соблюдении глобальных регуляторных норм и росте бизнеса.