ՌԴ-ի վրա ոչ մի բան չենք գցում, թափանցիկ ու ազնիվ ձևով մեր դիրքորոշումներն ենք հայտնում. Նիկոլ Փաշինյան
Լուրեր | 2026/08/28 01:01
Նիկոլ Փաշինյանը անդրադարձել է ԵՄ անդամակցության և ռուսական հայտարարություններին
«ՌԴ-ի վրա ոչ մի բան չենք գցում, թափանցիկ ու ազնիվ ձևով մեր դիրքորոշումներն ենք հայտնում»:
Այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ պատասխանելով հարցին՝ կապված ԵՄ անդամակցությանը, ռուսական կողմից կոշտ և վերջնագրերի տեսքով հայտարարություններին և տպավորությանը, որ ԵԱՏՄ-ի հետ կապված խնդիրներում Հայաստանն ու Ռուսաստանը իրար վրա են բարդում լուծման հարցը:
«Պետդումայի հետ կապված հայտարարությանը մեր Ազգային ժողովից արձագանք հնչել է, ավելացնելու բան չունեմ, ՀԱՊԿ-ի հետ կապված էլ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը փաստերն է արձանագրել, ես էլի արձագանքելու բան չունեմ:
Իսկ այն դիտարկմանը, թե ստացվում է, որ Հայաստանն ու Ռուսաստանը իրար վրա են գցում, ասեմ, որ մենք Ռուսաստանի վրա ոչ մի բան չենք գցում, մենք թափանցիկ, հրապարակային, ազնիվ ձևով մեր դիրքորոշումներն ենք արտահայտում, հարգում ենք ուրիշների դիրքորոշումները և հարգանք ենք ակնկալում մեր դիրքորոշումների վերաբերյալ»,- ընդգծել է նա:

We do not blame Russia for anything, we express our positions transparently and honestly. Nikol Pashinyan
News | 2026/08/28 01:01
Nikol Pashinyan addressed issues regarding EU membership and Russian statements
"We do not blame Russia for anything, we express our positions transparently and honestly":
This was stated by Nikol Pashinyan during a briefing with journalists in response to a question regarding EU membership, harsh statements from Russia, and the impression that Armenia and Russia are blaming each other for resolving issues related to the EAEU:
"A response has been issued from our National Assembly regarding the statement related to the State Duma, I have nothing to add, and regarding the CSTO, the Secretary General of the CSTO has also recorded the facts, I have nothing to respond to:
As for the observation that it seems that Armenia and Russia are blaming each other, I will say that we do not blame Russia for anything, we express our positions transparently, publicly, and honestly, we respect the positions of others and expect respect for our positions," he emphasized.