Qantas-ի բաժնետոմսերը բարձրանում են եկամուտների հաշվետվությունից հետո
Qantas-ի բաժնետոմսերը 4%-ով բարձրացել են, երբ ավիաընկերությունը ներկայացրել է տարեկան եկամուտների հաշվետվություն և նոր բիզնես դասի նստատեղեր:
• Qantas-ը հաղորդել է A$2.06 միլիարդ (1.48 միլիարդ դոլար) շահույթ մինչև հարկեր, որը մոտ 3% ավելի է, քան Visible Alpha-ի կանխատեսումը:
• Պրեմիում դասի եկամուտը 2026 ֆինանսական տարում աճել է 15%-ով:
• Qantas-ը ներկայացրել է նոր բիզնես դասի նստատեղեր Airbus A321XLR և Boeing 787-9 Dreamliners ավիաընկերությունների համար:
Qantas-ը նշել է, որ միջազգային ճանապարհորդության պահանջարկը մնում է ուժեղ, և թե Qantas-ը, թե Jetstar-ը ավելացրել են կարողությունները և միավորների եկամուտը, սակայն բարձր վառելիքի գները ազդել են միջազգային եկամուտների վրա:
Նոր բիզնես դասի նստատեղերը, որոնք ներառում են պառկող մահճակալներ և գաղտնիության դռներ, նախատեսվում է տեղադրել 16 օդանավերում, որոնք կհասնեն 2028 թվականին:
Ավիաընկերությունը ակնկալում է, որ ներքին և միջազգային միավորների եկամուտը 2027 ֆինանսական տարվա առաջին կեսում կաճի 8%-10%-ով:

Акции Qantas выросли после отчета о доходах
Акции Qantas выросли на 4% после того, как авиакомпания представила отчет о доходах за год и новые бизнес-класса:
• Qantas сообщила о прибыли до налогообложения в размере 2,06 миллиарда австралийских долларов (1,48 миллиарда долларов США), что на 3% выше консенсуса Visible Alpha:
• Доходы от премиум-класса выросли на 15% в финансовом 2026 году:
• Qantas представила новые бизнес-класса для Airbus A321XLR и Boeing 787-9 Dreamliners:
Qantas отметила, что спрос на международные поездки остается высоким, и как Qantas, так и Jetstar увеличили свои мощности и доходы, хотя высокие цены на топливо повлияли на международные доходы:
Новые бизнес-класса, которые включают раскладывающиеся кровати и двери для уединения, будут установлены на 16 самолетах, которые ожидаются в 2028 году:
Авиакомпания ожидает, что доходы от внутренних и международных перевозок вырастут на 8%-10% в первой половине финансового 2027 года: