Վլադիմիր Պուտինը հանդիպում է անցկացնում Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ Հանդիպման ընթացքում Պուտինը հայտարարել է, որ Հայաստանի՝ ԵՄ-ին միանալու ձգտումները դժվարություններ են ստեղծում Եվրասիական տնտեսական միությանը նրա անդամակցության հարցում։
Նա միևնույն ժամանակ ընդգծել է․ «Որքան շուտ Հայաստանը որոշում կայացնի ԵՄ-ին միանալու հարցում, այնքան լավ։ Մոսկվան պետք է հասկանա, թե ինչպես զարգացնել հարաբերությունները»։
Պուտինի խոսքով՝ Ռուսաստանը միշտ աջակցել է Հայաստանի հետ բարեկամական և փոխշահավետ հարաբերությունների զարգացմանը, ինչը համապատասխանում է երկու երկրների ժողովուրդների հիմնարար շահերին։

Putin emphasizes the importance of Armenia making a quick decision on joining the EU
Vladimir Putin is holding a meeting with Nikol Pashinyan. During the meeting, Putin stated that Armenia's aspirations to join the EU create difficulties for its membership in the Eurasian Economic Union.
He also emphasized, "The sooner Armenia makes a decision about joining the EU, the better. Moscow needs to understand how to develop relations."
According to Putin, Russia has always supported the development of friendly and mutually beneficial relations with Armenia, which aligns with the fundamental interests of the peoples of both countries.