Պրեմիեր Մինիստր Նիկոլ Փաշինյանը օգոստոսի 19-ին ընդունեց Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինգհին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում:
Ինչպես հաղորդում է կառավարության մամուլի ծառայությունը, վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին սերտ համագործակցության և հայ-հնդկական հարաբերությունների զարգացման գործում ներդրած ներդրման համար:
Նիկոլ Փաշինյանը ընդգծել է երկու երկրների միջև բազմաբնույթ համագործակցության կարևորությունը և դրա հետագա ընդլայնումը:
Դեսպան Նիլակշի Սահա Սինգհը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին և ՀՀ կառավարությանը համատեղ աշխատանքի և արդյունավետ փոխգործակցության համար:
Դեսպանը վստահություն է հայտնել, որ երկու երկրների միջև համագործակցությունը կշարունակվի բոլոր ուղղություններով մոտ ապագայում:

On August 19, Prime Minister Nikol Pashinyan welcomed the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of India to Armenia, Nilakshi Saha Singh, who is concluding her diplomatic mission in the country.
According to the government press service, the Prime Minister thanked the ambassador for her close cooperation and contribution to the development of Armenian-Indian relations.
Nikol Pashinyan emphasized the importance of multi-sectoral cooperation between the two countries and its further expansion.
Ambassador Nilakshi Saha Singh expressed gratitude to the Prime Minister and the Government of Armenia for their joint work and effective interaction.
The ambassador expressed confidence in the continued development of cooperation between the two countries in all directions in the near future.