Պրեմիեր Մինիստր Նիկոլ Փաշինյանը օգոստոսի 19-ին ընդունեց Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինգհին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում:
Ինչպես հաղորդում է կառավարության մամուլի ծառայությունը, վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին սերտ համագործակցության և հայ-հնդկական հարաբերությունների զարգացման գործում ներդրած ներդրման համար:
Նիկոլ Փաշինյանը ընդգծել է երկու երկրների միջև բազմաբնույթ համագործակցության կարևորությունը և դրա հետագա ընդլայնումը:
Դեսպան Նիլակշի Սահա Սինգհը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին և ՀՀ կառավարությանը համատեղ աշխատանքի և արդյունավետ փոխգործակցության համար:
Դեսպանը վստահություն է հայտնել, որ երկու երկրների միջև համագործակցությունը կշարունակվի բոլոր ուղղություններով մոտ ապագայում:

Премьер-министр Никол Пашинян 19 августа принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Индия в Республике Армения Нилакши Саа Синх, завершающую свою дипломатическую миссию в нашей стране.
Как передает пресс-служба правительства, премьер-министр поблагодарил посла за тесное сотрудничество и вклад в развитие армяно-индийских отношений.
Никол Пашинян подчеркнул важность многоотраслевого сотрудничества между двумя странами и его дальнейшего расширения.
Нилакши Саа Синх поблагодарила премьер-министра и правительство РА за совместную работу и эффективное взаимодействие.
Посол выразила уверенность в дальнейшем развитии сотрудничества между двумя странами во всех направлениях в ближайшем будущем.