Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը օգոստոսի 18-ին ընդունել է ԱՄՆ ներկայացուցիչ Ավրահամ Համադային: Վարչապետը ընդգծել է հայ-ամերիկյան հարաբերությունների շարունակական զարգացման կարևորությունը և նշել, որ վերջին ժամանակներում դրանք դինամիկ զարգանում են:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ անհրաժեշտ է հետևողականորեն առաջ տանել երկկողմ համագործակցության հարուստ օրակարգը, և վստահություն հայտնել, որ հայ-ամերիկյան կապերը կշարունակեն ընդլայնվել քաղաքական, տնտեսական և տեխնոլոգիական ոլորտներում:
Ավրահամ Համադան, շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար, ընդգծել է խորհրդարանական ձևաչափով երկխոսության զարգացման կարևորությունը: Նա խոսել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատման հարցի մասին և ընդգծել վարչապետ Փաշինյանի անձնական դերը և հետևողականությունը այս հարցում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը փոխանակվել են կարծիքներով տարածաշրջանային գործընթացների և TRIPP նախագծի իրականացման հետ կապված հարցերի շուրջ:

Prime Minister Emphasizes the Need for Consistent Advancement of the Armenian-American Agenda
On August 18, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan met with U.S. Representative Abraham Hamada. The Prime Minister emphasized the importance of consistently developing Armenian-American relations and noted their dynamic progress in recent times.
Nikol Pashinyan stressed the need for a consistent advancement of a rich agenda for bilateral cooperation, expressing confidence in the further expansion of Armenian-American ties in political, economic, and technological spheres.
Abraham Hamada, thanking for the warm reception, highlighted the importance of developing dialogue in a parliamentary format. He addressed the issue of establishing peace between Armenia and Azerbaijan and emphasized Prime Minister Pashinyan's personal role and consistency in this matter.
The interlocutors exchanged views on regional processes and issues related to the implementation of the TRIPP project.