Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը օգոստոսի 18-ին ընդունել է ԱՄՆ ներկայացուցիչ Ավրահամ Համադային: Վարչապետը ընդգծել է հայ-ամերիկյան հարաբերությունների շարունակական զարգացման կարևորությունը և նշել, որ վերջին ժամանակներում դրանք դինամիկ զարգանում են:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ անհրաժեշտ է հետևողականորեն առաջ տանել երկկողմ համագործակցության հարուստ օրակարգը, և վստահություն հայտնել, որ հայ-ամերիկյան կապերը կշարունակեն ընդլայնվել քաղաքական, տնտեսական և տեխնոլոգիական ոլորտներում:
Ավրահամ Համադան, շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար, ընդգծել է խորհրդարանական ձևաչափով երկխոսության զարգացման կարևորությունը: Նա խոսել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատման հարցի մասին և ընդգծել վարչապետ Փաշինյանի անձնական դերը և հետևողականությունը այս հարցում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը փոխանակվել են կարծիքներով տարածաշրջանային գործընթացների և TRIPP նախագծի իրականացման հետ կապված հարցերի շուրջ:

Премьер-министр РА Никол Пашинян 18 августа принял члена Палаты представителей США Авраама Хамада. Премьер-министр подчеркнул важность последовательного развития армяно-американских отношений, и отметил их динамичность в последнее время.
Никол Пашинян подчеркнул необходимость последовательного продвижения насыщенной повестки дня двустороннего сотрудничества, выразив уверенность в дальнейшем расширении армяно-американских связей как в политической, экономической, так и в технологической сферах.
Авраам Хамада, поблагодарив за теплый прием, подчеркнул важность развития диалога в парламентском формате. Он затронул вопрос установления мира между Арменией и Азербайджаном и подчеркнул личную роль премьер-министра Пашиняна и его последовательность в этом вопросе.
Собеседники обменялись мнениями о региональных процессах, а также по вопросам, связанным с реализацией проекта TRIPP.