Նայեք ընկերություններին, որոնք կատարում են ամենամեծ շարժումները նախքան շուկայի բացումը:
- Aon — Ապահովագրական բրոքերը նվազել է 1.8%՝ հայտարարելով, որ ձեռք է բերել USI Insurance Services-ը KKR-ից $17 միլիարդով: Aon-ը նշել է, որ միաձուլումը կստեղծի «ԱՄՆ միջին շուկայի լավագույն հարթակը»:
- Էներգետիկ բաժնետոմսեր — ԱՄՆ նավթի գները բարձրացել են 3%-ից ավելի, քանի որ ԱՄՆ-ն և Իրանը փոխադարձ հարվածներ են հասցրել Մերձավոր Արևելքում: Էներգետիկ ընկերությունները բարձրացել են նախքան շուկայի բացումը, որտեղ Halliburton-ը բարձրացել է 2.5%-ից ավելի, իսկ Chevron-ը՝ 2%-ով:
- PG & E — Հասարակական ծառայությունների ընկերությունը նվազել է 16%-ով, քանի որ Կալիֆորնիայի օրենսդիրները արգելափակել են առաջարկ, որը սահմանափակում էր, թե որքան գումար կարող են պահանջել անհատները utility ընկերություններից, որոնց սարքավորումները կրակներ են առաջացրել:
- Pinterest — Բաժնետոմսերը նվազել են 3%-ից ավելի, քանի որ ընկերությունը ուրբաթ օրը հայտարարեց, որ CFO Julia Brau Donnelly-ը կհեռանա հոկտեմբերի վերջում:
- GameStop — Տեսախաղերի մանրածախ վաճառողը բարձրացել է 4%-ով, քանի որ հաղորդել է երկրորդ եռամսյակի նախնական ֆինանսական արդյունքների մասին:

Посмотрите на компании, которые делают самые большие движения перед открытием рынка:
- Aon — Страховой брокер упал на 1,8% после того, как объявил о покупке конкурента USI Insurance Services у KKR за 17 миллиардов долларов. Aon заявил, что слияние создаст «лучшую платформу для среднего рынка в США».
- Энергетические акции — Цены на нефть в США выросли более чем на 3% после того, как США и Иран обменялись ударами на Ближнем Востоке. Энергетические компании выросли в преддверии открытия рынка, Halliburton вырос более чем на 2,5%, а Chevron — на 2%.
- PG & E — Энергетическая компания упала на 16% после того, как законодатели Калифорнии заблокировали предложение, которое ограничивало бы сумму, которую люди могли бы требовать от энергетических компаний, чье оборудование вызвало лесные пожары.
- Pinterest — Акции упали более чем на 3% после того, как компания в пятницу объявила, что финансовый директор Джулия Брау Доннелли покинет компанию в конце октября.
- GameStop — Розничный продавец видеоигр вырос на 4% после того, как сообщил предварительные финансовые результаты за второй квартал.