Pink Berry-ի զարգացման պատմությունը Converse Leasing-ի հետ
Pink Berry-ի պատմությունը սկսվել է ընդամենը երկու քառակուսի մետր տարածքից եւ վերանորոգված մեկ սարքից։ Այն ժամանակ ընկերությունը նույնիսկ սեփական արտադրություն չուներ․ պաղպաղակը պարզապես վաճառվում էր փոքրիկ կետում։
Տարիների ընթացքում փոքր նախաձեռնությունը վերածվել է սեփական արտադրություն ունեցող բրենդի՝ լայն տեսականիով եւ հազարավոր հավատարիմ սպառողներով։ PinkBerry-ն շուկայում առանձնանալու ճանապարհը սկսել է տարբերվող տեսքից ու համարձակ գաղափարներից՝ կարեւորելով ոչ միայն արտադրանքի համն ու որակը, այլեւ դրա ներկայացումը։
Այսօր ընկերությունը շարունակում է ներդրումներ կատարել արտադրության զարգացման, նոր տեխնոլոգիաների եւ արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ։ Կոնվերս Բանկի լիզինգային ֆինանսավորման միջոցով Pink Berry-ի արտադրամասում տեղադրվել են արեւային վահանակներ, որոնք հնարավորություն են տալիս նվազեցնել էներգիայի ծախսերը եւ ավելի արդյունավետ կազմակերպել արտադրությունը։
Ընկերության հաջորդ մեծ նպատակը հայկական բրենդը միջազգային շուկաներում ներկայացնելն է՝ պահպանելով այն սկզբունքները, որոնցով սկսվել է պատմությունը՝ որակ, նորարարություն եւ տարբերվելու համարձակություն։

The story of Pink Berry began with just two square meters of space and one refurbished machine. At that time, the company did not even have its own production; the ice cream was simply sold at a small point.
Over the years, the small initiative has transformed into a brand with its own production, a wide range of products, and thousands of loyal consumers. PinkBerry started its journey to stand out in the market with a distinctive appearance and bold ideas, emphasizing not only the taste and quality of the product but also its presentation.
Today, the company continues to invest in production development, new technologies, and increasing efficiency. With the leasing financing from Converse Bank, solar panels have been installed in Pink Berry's production facility, allowing for reduced energy costs and more efficient organization of production.
The next major goal of the company is to present the Armenian brand in international markets while maintaining the principles with which the story began: quality, innovation, and the courage to stand out.