«Պետության ներքին գործերին խառնվելու գործընթացներ են»․ Գառնիկ Դավթյանը՝ Ալիևի՝ հայկական ատոմակայանի մասին հայտարարության առիթով
Լուրեր | 2026/08/12 15:00
Գառնիկ Դավթյանը մտահոգություն է հայտնել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հայտարարությունների կապակցությամբ
«Պետության ներքին գործերին խառնվելու գործընթացներ են»․ Գառնիկ Դավթյանը՝ Ալիևի՝ հայկական ատոմակայանի մասին հայտարարության առիթով:
ԱԺ «Ուժեց Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դավթյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադարձել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի այն հայտարարությանը, որ հայկական ատոմային էլեկտրակայանը պետք է փակվի: Նա նշել է, որ մտահոգիչ է, որ քաղաքական օրակարգերը ձևավորվում են դրսից, ինչը ցավալի է և լուրջ մտահոգության առարկա է:
«Այս իրավիճակը ցույց է տալիս, որ մեր իրականությունը չի բխում ՀՀ ժողովրդի շահերից, և կան գործընթացներ, որոնք հասարակության համար տեսանելի չեն, բայց վերջում փաստի առաջ ենք կանգնում»,- ասել է նա:

«Процессы вмешательства в внутренние дела государства» — Гarnik Davtyan о заявлении Алиева по армянской атомной станции
Новости | 2026/08/12 15:00
Гарник Давтян выразил обеспокоенность в связи с заявлениями президента Азербайджана Ильхама Алиева
«Процессы вмешательства в внутренние дела государства» — Гarnik Davtyan о заявлении Алиева по армянской атомной станции:
Депутат фракции «Сильный Армения» Гarnik Davtyan в беседе с журналистами прокомментировал заявление президента Азербайджана Ильхама Алиева о том, что армянская атомная электростанция должна быть закрыта. Он отметил, что вызывает беспокойство то, что политические повестки формируются извне, что является печальным и серьезным предметом для беспокойства.
«Эта ситуация показывает, что наша реальность не соответствует интересам народа Армении, и есть процессы, которые не видны обществу, но в конечном итоге мы сталкиваемся с фактом», — сказал он.