«Պետության ներքին գործերին խառնվելու գործընթացներ են»․ Գառնիկ Դավթյանը՝ Ալիևի՝ հայկական ատոմակայանի մասին հայտարարության առիթով
Լուրեր | 2026/08/12 15:00
Գառնիկ Դավթյանը մտահոգություն է հայտնել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հայտարարությունների կապակցությամբ
«Պետության ներքին գործերին խառնվելու գործընթացներ են»․ Գառնիկ Դավթյանը՝ Ալիևի՝ հայկական ատոմակայանի մասին հայտարարության առիթով:
ԱԺ «Ուժեց Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դավթյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադարձել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի այն հայտարարությանը, որ հայկական ատոմային էլեկտրակայանը պետք է փակվի: Նա նշել է, որ մտահոգիչ է, որ քաղաքական օրակարգերը ձևավորվում են դրսից, ինչը ցավալի է և լուրջ մտահոգության առարկա է:
«Այս իրավիճակը ցույց է տալիս, որ մեր իրականությունը չի բխում ՀՀ ժողովրդի շահերից, և կան գործընթացներ, որոնք հասարակության համար տեսանելի չեն, բայց վերջում փաստի առաջ ենք կանգնում»,- ասել է նա:

“Processes of Interference in the Internal Affairs of the State” — Garnik Davtyan on Aliyev's Statement Regarding the Armenian Nuclear Power Plant
News | 2026/08/12 15:00
Garnik Davtyan expressed concern regarding the statements made by Azerbaijani President Ilham Aliyev
“Processes of Interference in the Internal Affairs of the State” — Garnik Davtyan on Aliyev's Statement Regarding the Armenian Nuclear Power Plant:
Garnik Davtyan, a member of the “Strong Armenia” faction, commented on Azerbaijani President Ilham Aliyev's statement that the Armenian nuclear power plant should be closed. He expressed concern that political agendas are being shaped from outside, which is troubling and a serious cause for concern.
“This situation shows that our reality does not align with the interests of the people of Armenia, and there are processes that are not visible to society, but in the end, we are faced with the fact,” he stated.