Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ–Ժոմարտ Տոկաևի հետ, շնորհավորելով նրան Կուրուլտայի ընտրությունների հաջող անցկացման առիթով:
Փաշինյանը նշել է, որ քվեարկության համոզիչ արդյունքները հաստատում են Ղազախստանի քաղաքացիների լայն աջակցությունը Կասիմ–Ժոմարտ Տոկաևի կողմից իրականացվող բարեփոխումների ընթացքին:
Տոկաևը շնորհակալություն է հայտնել շնորհավորանքների և ջերմ բարեմաղթանքների համար, ընդգծելով Ղազախստանի և Հայաստանի միջև բազմաոլորտ համագործակցությունը զարգացնելու կարևորությունը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային տրանսպորտային ծրագրերի իրականացման գործում համագործակցելու հնարավորությունների շուրջ:
Փաշինյանն ու Տոկաևը պայմանավորվել են քննարկումները շարունակել առաջիկա հարմար առիթներով, մասնավորապես, Ղազախստանի նախագահի՝ հոկտեմբերին Հայաստան կատարելիք այցի շրջանակներում:

Prime Minister Nikol Pashinyan had a phone conversation with Kazakhstan's President Kassym-Jomart Tokayev, congratulating him on the successful conduct of the Kurultai elections:
Pashinyan noted that the convincing results of the voting confirm the broad support for the reforms being carried out by Kassym-Jomart Tokayev:
Tokayev thanked for the congratulations and warm wishes, emphasizing the importance of developing multifaceted cooperation between Kazakhstan and Armenia:
The interlocutors exchanged views on opportunities for cooperation in implementing regional transport projects:
Pashinyan and Tokayev agreed to continue discussions at upcoming convenient occasions, particularly during Tokayev's visit to Armenia in October: