Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ–Ժոմարտ Տոկաևի հետ, շնորհավորելով նրան Կուրուլտայի ընտրությունների հաջող անցկացման առիթով:
Փաշինյանը նշել է, որ քվեարկության համոզիչ արդյունքները հաստատում են Ղազախստանի քաղաքացիների լայն աջակցությունը Կասիմ–Ժոմարտ Տոկաևի կողմից իրականացվող բարեփոխումների ընթացքին:
Տոկաևը շնորհակալություն է հայտնել շնորհավորանքների և ջերմ բարեմաղթանքների համար, ընդգծելով Ղազախստանի և Հայաստանի միջև բազմաոլորտ համագործակցությունը զարգացնելու կարևորությունը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային տրանսպորտային ծրագրերի իրականացման գործում համագործակցելու հնարավորությունների շուրջ:
Փաշինյանն ու Տոկաևը պայմանավորվել են քննարկումները շարունակել առաջիկա հարմար առիթներով, մասնավորապես, Ղազախստանի նախագահի՝ հոկտեմբերին Հայաստան կատարելիք այցի շրջանակներում:

Премьер-министр Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Казахстана Касым-Жомарт Токаевым, поздравив его с успешным проведением выборов в Курултай:
Пашинян отметил, что убедительные результаты голосования подтверждают широкую поддержку реформ, проводимых Касым-Жомартом Токаевым:
Токаев поблагодарил за поздравления и теплые пожелания, подчеркнув важность развития многостороннего сотрудничества между Казахстаном и Арменией:
Собеседники обменялись мнениями о возможностях сотрудничества в реализации региональных транспортных проектов:
Пашинян и Токаев договорились продолжить обсуждения на ближайших удобных встречах, в частности, в рамках предстоящего визита президента Казахстана в Армению в октябре: