Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երկու պաշտոնյա է գործուղում Վաշինգտոն՝ ԹՐԻՓՓ զարգացման ընկերության (TRIPP Development Company) կանոնադրության և բաժնետիրական համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների նպատակով:
Գործուղումը նախատեսված է 2026 թվականի օգոստոսի 30-ից մինչև սեպտեմբերի 3-ը, և դրա ընթացքում Արտյոմ Սուջյանը, ով վարչապետի աշխատակազմի միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցչի գրասենյակի ղեկավարի ժամանակավոր պաշտոնակատար է, և փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտորյա Այդինյանը կմասնակցեն բանակցություններին:
Գործուղման ծախսերը հոգալու է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմը:
Նշվում է, որ գործուղվողները պետք է հաշվետվություններ ներկայացնեն վարչապետի աշխատակազմ և արտաքին գործերի նախարարություն՝ գործուղումից վերադառնալուց հետո երեք աշխատանքային օրվա ընթացքում:

Пашинян отправляет двух чиновников в Вашингтон
Премьер-министр Никол Пашинян отправляет двух чиновников в Вашингтон для переговоров по уставу и акционерному соглашению с TRIPP Development Company.
Поездка запланирована с 30 августа по 3 сентября 2026 года, в ходе которой временно исполняющий обязанности руководителя офиса представителя по международным правовым вопросам аппарата премьер-министра Артем Сучян и руководитель офиса вице-премьера Мхера Григоряна Виктория Айдинян будут участвовать в переговорах.
Расходы на поездку будет покрывать аппарат премьер-министра Республики Армения.
Отмечается, что отправленные должны представить отчеты аппарату премьер-министра и Министерству иностранных дел Республики Армения в течение трех рабочих дней после возвращения.