Paramount-ը դատարանից պահանջում է, որ այն պետությունները, որոնք հակամրցակցային հայց են ներկայացրել իր և Warner Bros. Discovery-ի միավորման դեմ, վճարեն գործարքի փակման ուշացման հետ կապված ծախսերը:
- Paramount-ը պահանջում է 1.88 միլիարդ դոլար վարկ, որը հիմնված է ticking fees-ի և այլ ծախսերի հաշվարկի վրա:
- Paramount-ը պնդում է, որ յուրաքանչյուր ամսվա ուշացումը մեծ ֆինանսական հետևանքներ է ունենում:
Paramount-ը համաձայնել է ուշացնել առաջարկվող ձեռքբերումը մինչև 2027 թվականի հունիս, մինչդեռ պետական գլխավոր դատախազների գործը հասնում է դատավարության:
Paramount-ը նշել է, որ ուշացումը կարող է հանգեցնել 1.3 միլիարդ դոլարի չվերադարձվող ticking fees-ի վճարման:
Paramount-ը նաև նշել է, որ ուշացումը սպառնում է չեղյալ հայտարարել արդեն ստացված կարգավորիչ հաստատումները:

Paramount требует от суда, чтобы штаты, подавшие антимонопольный иск против слияния с Warner Bros. Discovery, оплатили расходы, связанные с задержкой закрытия сделки:
- Paramount требует 1,88 миллиарда долларов в виде залога, основанного на расчетах ticking fees и других расходах:
- Paramount утверждает, что каждая задержка в месяц влечет за собой значительные финансовые последствия:
Paramount согласилась отложить предложенное приобретение до июня 2027 года, пока дело главных прокуроров штатов не дойдет до суда:
Paramount также отметила, что задержка может привести к выплате 1,3 миллиарда долларов невозвратных ticking fees: