Տնտեսական նախարար Գևորգ Պապոյանը կմեկնի Ղազախստան, որպեսզի մասնակցի Եվրասիական տնտեսական միության ագրո-արդյունաբերական քաղաքականության խորհրդի հերթական նիստին: Պրիմյեր Նիկոլ Փաշինյանը ստորագրել է որոշումը, որը թույլատրում է այս ուղևորությունը:
Նիստը կանցկացվի Ալմաթի քաղաքում օգոստոսի 12-14-ը:
Եվրոպական տնտեսական միության երկրների հետ համագործակցության շրջանակներում, Պապոյանը պետք է վերադարձի երեք օր անց ներկայացնի հաշվետվություն իր այցի արդյունքների մասին, համաձայն ՀՀ վարչապետի 2018 թվականի սեպտեմբերի 19-ի 1230-Ն որոշման:
Ռուսաստանը սահմանափակումներ է մտցրել Հայաստանի արտադրանքների ներմուծման վրա: Մասնավորապես, արգելվել է Հայաստանից ներմուծել Ջերմուկ միներալ ջուր, ծաղիկներ և որոշ ալկոհոլային խմիչքներ: Սահմանափակումներ են մտցվել նաև մի շարք գյուղատնտեսական ապրանքների, այդ թվում՝ լոլիկի, վարունգի և հատապտղի ներմուծման վրա:

Economy Minister Gevorg Papoyan will travel to Kazakhstan to attend a regular meeting of the Eurasian Economic Union’s agro-industrial policy council. Prime Minister Nikol Pashinyan has signed the decision authorizing the trip.
The meeting will be held in Almaty from August 12 to 14.
Within three days of returning from the trip, the economy minister must submit a report on the results of his visit to the Republic of Kazakhstan, in accordance with the procedure established by Armenian Prime Minister Decision No. 1230-N of September 19, 2018.
Russia has imposed restrictions on imports of Armenian products. In particular, imports from Armenia of Jermuk mineral water, flowers and certain alcoholic beverages have been banned. Restrictions have also been imposed on imports of several agricultural products, including tomatoes, cucumbers and strawberries.