Օգոստոսի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիին ՀՀ-ում դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին պաշտոնավարման ընթացքում ծավալած սերտ համագործակցության համար և հաջողություններ մաղթել հետագա գործունեության ընթացքում։
Նախարար Պապիկյանն ընդգծել է պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Ֆրանսիա համագործակցության շրջանակում արձանագրված ձեռքբերումները, մասնավորապես ռազմատեխնիկական գործակցության, ռազմական կրթության և վերապատրաստման, տարբեր ուղղություններով փորձի փոխանակման, համատեղ վարժանքների և այլ ասպարեզներում։

Papikyan bids farewell to the French ambassador
On August 26, Armenian Minister of Defense Suren Papikyan met with the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of France to Armenia Olivier Decottignies in connection with the completion of his diplomatic mission in Armenia.
The head of the defense agency expressed gratitude to the ambassador for the close cooperation during his tenure and wished him success in his future endeavors.
Minister Papikyan highlighted the achievements in the defense cooperation between Armenia and France, particularly in military-technical cooperation, military education and training, exchange of experiences in various fields, joint exercises, and other areas.