«Ուժեղ Հայաստանը» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը հայտարարել է, որ իրենց խմբակցությունում կան բազմաթիվ թեկնածուներ, սակայն այս պահին նրանց անունները չեն հրապարակվի։ Նա ընդգծել է, որ թեկնածուները պետք է գնահատվեն իրենց մասնագիտական գիտելիքներով, այլ ոչ թե այլ չափանիշներով։
Աբրահամյանը պատասխանել է լրագրողների հարցերին, նշելով, որ ՔՊ-ն դեմ է քվեարկել իրենց առաջադրած թեկնածուներին՝ ԱԺ 3 մշտական հանձնաժողովների նախագահների պաշտոնում։ Նա վստահեցրել է, որ իրենց խմբակցությունում կան համապատասխան մասնագիտական և աշխատանքային փորձ ունեցող թեկնածուներ։
«Մենք ունենք որոշ թեկնածուներ, սակայն այս փուլում չենք ցանկանում հայտնել նրանց անունները»,- նշել է Աբրահամյանը։

Tigran Abrahamyan's Statement on Candidates for 'Strong Armenia'
Tigran Abrahamyan, a member of the 'Strong Armenia' faction, stated that there are many candidates within their faction, but their names will not be disclosed at this time. He emphasized that candidates should be evaluated based on their professional knowledge rather than other criteria.
Abrahamyan responded to journalists' questions, noting that the ruling party voted against their proposed candidates for the chairmanships of 3 permanent committees. He assured that there are candidates in their faction with relevant professional and work experience.
"We have certain candidates, but at this stage, we do not wish to disclose their names," said Abrahamyan.