«Ուժեղ Հայաստանը» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը հայտարարել է, որ իրենց խմբակցությունում կան բազմաթիվ թեկնածուներ, սակայն այս պահին նրանց անունները չեն հրապարակվի։ Նա ընդգծել է, որ թեկնածուները պետք է գնահատվեն իրենց մասնագիտական գիտելիքներով, այլ ոչ թե այլ չափանիշներով։
Աբրահամյանը պատասխանել է լրագրողների հարցերին, նշելով, որ ՔՊ-ն դեմ է քվեարկել իրենց առաջադրած թեկնածուներին՝ ԱԺ 3 մշտական հանձնաժողովների նախագահների պաշտոնում։ Նա վստահեցրել է, որ իրենց խմբակցությունում կան համապատասխան մասնագիտական և աշխատանքային փորձ ունեցող թեկնածուներ։
«Մենք ունենք որոշ թեկնածուներ, սակայն այս փուլում չենք ցանկանում հայտնել նրանց անունները»,- նշել է Աբրահամյանը։

Депутат Тигран Абрамян из фракции «Сильная Армения» заявил, что в их фракции есть множество кандидатов, однако в данный момент их имена не будут обнародованы. Он подчеркнул, что кандидаты должны оцениваться по своим профессиональным знаниям, а не по другим критериям.
Абрамян ответил на вопросы журналистов, отметив, что КП против голосовал за предложенных ими кандидатов на посты председателей 3 постоянных комитетов НС. Он заверил, что в их фракции есть кандидаты с соответствующим профессиональным и рабочим опытом.
«У нас есть определенные кандидаты, но на данном этапе мы не хотим раскрывать их имена», - сказал Абрамян.