Ուրբաթ օրը CNBC-ի արտադրողները դիտում էին, թե ինչպես է Dow Jones-ը ընդհատել հինգ օր շարունակ հաղթող շարքը, և ինչ է սպասվում հաջորդ նստաշրջանում:
Հուլիսի աշխատատեղերի հաշվետվությունը կհրապարակվի առավոտյան 8:30-ին ET։ Մենք կունենանք տվյալները "Squawk Box"-ում՝ Բեքի Քվիկի, Անդրու Ռոս Սորկինի և Ջո Քերնենի հետ:
Dow Jones-ի համընդհանուր կանխատեսումը 83,000 է։ Սա շատ քննարկվող թեմա է կանխատեսման շուկայում, որտեղ 34%-ը կարծում է, որ թիվը կգա 80,000-ից բարձր:
«Մեծ ամերիկյան սպառող» թեման քննարկել է Ջիմ Կրեյմերը՝ "Mad Money"-ի հաղորդման ընթացքում։ Նա նշել է, որ սպառողը ներկայումս շատ ուժեղ է։ Կրեյմերը նշել է Wells Fargo-ի և Bank of America-ի դրական հայտարարությունները սպառողների մասին:
Նա նաև նշել է Expedia-ի և Booking Holdings-ի թվերը, որոնք ցույց են տալիս բարձր ճանապարհորդական պահանջ:
Կրեյմերը կարծում է, որ Capital One-ը լավ ներդրում է ամերիկյան սպառողի համար:
Under Armour-ի եռամսյա հաշվետվությունը կհրապարակվի ուրբաթ օրը։ Ընկերության բաժնետոմսերը երեք ամսում մնացել են նույն մակարդակում:
Fluor-ի եռամսյա հաշվետվությունը նույնպես կլինի "Squawk Box"-ում։ Ընկերությունը երեք ամսում նվազել է 10%-ով:

В пятницу продюсеры CNBC наблюдали за тем, как индекс Dow Jones прервал пятинедельную победную серию, и что ожидается в следующей сессии:
Отчет по рабочим местам за июль будет опубликован в 8:30 по восточному времени. Мы будем иметь данные в прямом эфире на "Squawk Box" с Бекки Куик, Эндрю Россом Соркиным и Джо Керненом:
Консенсус-прогноз Dow Jones составляет 83 000. Это горячая тема на сайте прогнозов Kalshi, где 34% ставящих деньги считают, что число будет выше 80 000:
Тема "Великий американский потребитель" была поднята Джимом Креймером в программе "Mad Money". Он заявил, что "потребитель сейчас совершенно силен". Креймер сослался на положительные заявления Wells Fargo и Bank of America о потребителях: