Ուկրաինայի ԱԳ նախարար Անդրեյ Սիբիհան իր միկրոբլոգում շնորհավորել է Արարատ Միրզոյանին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ։ Նա վերահաստատել է, որ ակնկալում է շարունակել սերտ համագործակցությունը՝ Ուկրաինա-Հայաստան հարաբերություններն ավելի ամրապնդելու համար:
«Շնորհավորում եմ Արարատ Միրզոյանին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ։ Մաղթում եմ նախարար Միրզոյանին ամենայն հաջողություն իր լավ աշխատանքը շարունակելու և Հայաստանի ժողովրդին ծառայելու գործում։
Ակնկալում եմ շարունակել մեր սերտ համագործակցությունը՝ Ուկրաինա-Հայաստան հարաբերություններն ավելի ամրապնդելու, մեր երկկողմ երկխոսությունն խորացնելու և մեր լայն տարածաշրջանում խաղաղությունը, անվտանգությունն ու կայունությունն առաջ մղելու համար»,- գրել է Սիբիհան:
Հիշեցնենք, որ Նիկոլ Փաշինյանի առաջարկությամբ և նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հրամանագրով՝ Արարատ Միրզոյանը վերանշանակվել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար:

Ожидание укрепления отношений между Украиной и Арменией
Министр иностранных дел Украины Андрей Сибига поздравил Арат Мерзояна с переименованием на должность министра иностранных дел Армении в своем микроблоге. Он подтвердил, что ожидает продолжения тесного сотрудничества для укрепления отношений между Украиной и Арменией.
«Поздравляю Арат Мерзояна с переименованием на должность министра иностранных дел Армении. Желаю министру Мерзояну успехов в его работе и служении народу Армении.
Я ожидаю продолжения нашего тесного сотрудничества для укрепления отношений между Украиной и Арменией, углубления нашего двустороннего диалога и продвижения мира, безопасности и стабильности в нашем широком регионе», - написал Сибига.
Напоминаем, что по предложению Никола Пашиняна и указу президента Вагана Хачатуряна Арат Мерзоян был переименован на должность министра иностранных дел Армении: