Ուկրաինայի ԱԳ նախարար Անդրեյ Սիբիհան իր միկրոբլոգում շնորհավորել է Արարատ Միրզոյանին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ։ Նա վերահաստատել է, որ ակնկալում է շարունակել սերտ համագործակցությունը՝ Ուկրաինա-Հայաստան հարաբերություններն ավելի ամրապնդելու համար:
«Շնորհավորում եմ Արարատ Միրզոյանին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ։ Մաղթում եմ նախարար Միրզոյանին ամենայն հաջողություն իր լավ աշխատանքը շարունակելու և Հայաստանի ժողովրդին ծառայելու գործում։
Ակնկալում եմ շարունակել մեր սերտ համագործակցությունը՝ Ուկրաինա-Հայաստան հարաբերություններն ավելի ամրապնդելու, մեր երկկողմ երկխոսությունն խորացնելու և մեր լայն տարածաշրջանում խաղաղությունը, անվտանգությունն ու կայունությունն առաջ մղելու համար»,- գրել է Սիբիհան:
Հիշեցնենք, որ Նիկոլ Փաշինյանի առաջարկությամբ և նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հրամանագրով՝ Արարատ Միրզոյանը վերանշանակվել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար:

Ukrainian Foreign Minister Andriy Sybiha congratulated Ararat Mirzoyan on his reappointment as Armenia's Foreign Minister on his microblog. He reaffirmed that he expects to continue close cooperation to strengthen Ukraine-Armenia relations.
"I congratulate Ararat Mirzoyan on his reappointment as Armenia's Foreign Minister. I wish Minister Mirzoyan every success in continuing his good work and serving the people of Armenia.
I look forward to continuing our close cooperation to strengthen Ukraine-Armenia relations, deepen our bilateral dialogue, and promote peace, security, and stability in our broader region," Sybiha wrote.
It is worth noting that at the suggestion of Nikol Pashinyan and by the decree of President Vahagn Khachaturyan, Ararat Mirzoyan has been reappointed as Armenia's Foreign Minister: