Ուկոմը ներկայացնում է կանաչ սակագնային ծրագրեր՝ ամենօրյա կապը վերածելով շրջակա միջավայրի ազդեցության
Լուրեր | 2026/08/28 11:09
Ուկոմը գործարկում է նոր կանաչ արշավ և սակագնային ծրագրեր
Ուկոմը գործարկում է Green, նոր շրջակա միջավայրի արշավ, և ներկայացնում է GreenGo և GreenPlus սակագնային ծրագրերը, որոնք հնարավորություն են տալիս բաժանորդներին աջակցել շրջակա միջավայրի նախաձեռնություններին իրենց ամենօրյա մոբիլային օգտագործման միջոցով:
Կանաչ ծրագրերը ներառում են AMD 200 նվիրատվություն բաժանորդից, որը կուղղվի շրջակա միջավայրի ծրագրերին յուրաքանչյուր ակտիվացման դեպքում: Ուկոմը, իր հերթին, կրկնապատկելու է բաժանորդների կողմից նվիրատվված ընդհանուր գումարը: GreenGo-ն, որի ամսական գինը 3,200 AMD է, ներառում է 30 ԳԲ մոբիլային տվյալներ և 1,500 րոպե բոլոր ցանցերին Հայաստանում, ինչպես նաև ցանցերին ԱՄՆ-ում, Կանադայում, Հնդկաստանում և Ռուսաստանում, բացառությամբ MTS-ի: GreenPlus-ը, որի ամսական գինը 5,200 AMD է, ներառում է անսահմանափակ մոբիլային տվյալներ և 3,000 րոպե բոլոր ցանցերին Հայաստանում, ինչպես նաև ցանցերին ԱՄՆ-ում, Կանադայում, Հնդկաստանում և Ռուսաստանում, բացառությամբ MTS-ի:
«Ուկոմի համար կանաչ և պատասխանատու ընկերություն լինելը ոչ միայն սկզբունք է, այլ նաև պարտավորություն, որը արտահայտվում է շարունակական գործողություններով: Մեր նպատակն է ոչ միայն ապահովել մեր բաժանորդներին ժամանակակից կապ և տեխնոլոգիաներ, այլ նաև ստեղծել լուծումներ, որոնք հնարավորություն են տալիս նրանց մասնակցել հասարակությանը և շրջակա միջավայրին կարևոր նախաձեռնություններին: Կանաչ արշավը հենց այս հնարավորությունը առաջարկում է: Յուրաքանչյուր բաժանորդ կարող է մասնակցել շրջակա միջավայրի ծրագրերին, իսկ Ուկոմը կրկնապատկելու է նրանց մասնակցությունը, ավելացնելով յուրաքանչյուր մասնակցության ազդեցությունը», - ասաց Ուկոմի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ուկոմի բաժանորդները կարող են ակտիվացնել GreenGo-ն զանգահարելով *321*1# և GreenPlus-ը՝ զանգահարելով *321*2#: Նոր բաժանորդները կարող են գնել ծրագրերը Ուկոմի վաճառքի և սպասարկման կենտրոններում: Այս նախաձեռնության շրջանակներում կատարված նվիրատվությունները, ինչպես նաև Ուկոմի կողմից կրկնապատկված ներդրումը, կուղղվեն ընկերության գործընկերոջ՝ Կենդանու և մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամին (FPWC), աջակցելու համար վերածառատման, կենսաբազմազանության պահպանման և շրջակա միջավայրի կրթության ծրագրերին:
Նոր սակագնային ծրագրերը կառուցվում են Ուկոմի շրջակա միջավայրի և կայունության նախաձեռնությունների վրա, միավորելով մարդկանց համայնքում, որտեղ ամենօրյա կապը նույնպես նպաստում է բնության պահպանմանը: Համայնքի անդամները կունենան հնարավորություն մասնակցելու շրջակա միջավայրի ծրագրերին, տեսնելու իրենց ներդրման tangible արդյունքները և համատեղ աջակցելու ավելի կանաչ ապագային:
Կանաչ արշավի շրջանակներում Ուկոմը նաև կ zapewի նվիրատվությունների և դրանց ազդեցության մասին թափանցիկ հաշվետվություն, կանոնավոր թարմացումներով ձեռք բերված արդյունքների մասին:

Ucom представляет зеленые тарифные планы, превращая повседневную связь в экологическое воздействие
Ucom запускает Green, новую экологическую кампанию, и представляет тарифные планы GreenGo и GreenPlus, которые позволяют абонентам поддерживать экологические инициативы через их повседневное использование мобильной связи.
Зеленые планы включают пожертвование в размере 200 AMD от абонента, которое будет направлено на экологические программы при каждой активации. Ucom, в свою очередь, удвоит общую сумму, пожертвованную абонентами. Стоимость GreenGo составляет 3200 AMD в месяц и включает 30 ГБ мобильных данных и 1500 минут на все сети в Армении, а также сети в США, Канаде, Индии и России, за исключением MTS. GreenPlus, стоимостью 5200 AMD в месяц, включает неограниченные мобильные данные и 3000 минут на все сети в Армении, а также сети в США, Канаде, Индии и России, за исключением MTS.
«Для Ucom быть зеленой и ответственной компанией — это не просто принцип, а обязательство, отраженное в последовательных действиях. Наша цель — не только предоставить нашим абонентам современные технологии и связь, но и создать решения, которые позволяют им участвовать в инициативах, имеющих значение для общества и окружающей среды. Зеленая кампания предлагает именно такую возможность. Каждый абонент может внести свой вклад в экологические программы, в то время как Ucom удвоит их вклад, увеличивая влияние каждого участия», — сказал генеральный директор Ucom Ральф Йирикян.
Абоненты Ucom могут активировать GreenGo, набрав *321*1#, и GreenPlus, набрав *321*2#. Новые абоненты могут приобрести планы в центрах продаж и обслуживания Ucom. Пожертвования, сделанные в рамках инициативы, вместе с сопоставимым вкладом от Ucom, будут направлены партнеру компании — Фонду охраны дикой природы и культурных ценностей (FPWC) — для поддержки программ по восстановлению лесов, охране биоразнообразия и экологическому образованию.
Новые тарифные планы строятся на экологических и устойчивых инициативах Ucom, объединяя людей в сообществе, где повседневная связь также способствует сохранению природы. Члены сообщества получат возможность участвовать в экологических программах, видеть ощутимые результаты своего вклада и совместно поддерживать более зеленое будущее.
В рамках Зеленой кампании Ucom также обеспечит прозрачную отчетность о пожертвованиях и их влиянии, с регулярными обновлениями о достигнутых результатах.