Ուկոմը ներկայացնում է կանաչ սակագնային ծրագրեր՝ ամենօրյա կապը վերածելով շրջակա միջավայրի ազդեցության
Լուրեր | 2026/08/28 11:09
Ուկոմը գործարկում է նոր կանաչ արշավ և սակագնային ծրագրեր
Ուկոմը գործարկում է Green, նոր շրջակա միջավայրի արշավ, և ներկայացնում է GreenGo և GreenPlus սակագնային ծրագրերը, որոնք հնարավորություն են տալիս բաժանորդներին աջակցել շրջակա միջավայրի նախաձեռնություններին իրենց ամենօրյա մոբիլային օգտագործման միջոցով:
Կանաչ ծրագրերը ներառում են AMD 200 նվիրատվություն բաժանորդից, որը կուղղվի շրջակա միջավայրի ծրագրերին յուրաքանչյուր ակտիվացման դեպքում: Ուկոմը, իր հերթին, կրկնապատկելու է բաժանորդների կողմից նվիրատվված ընդհանուր գումարը: GreenGo-ն, որի ամսական գինը 3,200 AMD է, ներառում է 30 ԳԲ մոբիլային տվյալներ և 1,500 րոպե բոլոր ցանցերին Հայաստանում, ինչպես նաև ցանցերին ԱՄՆ-ում, Կանադայում, Հնդկաստանում և Ռուսաստանում, բացառությամբ MTS-ի: GreenPlus-ը, որի ամսական գինը 5,200 AMD է, ներառում է անսահմանափակ մոբիլային տվյալներ և 3,000 րոպե բոլոր ցանցերին Հայաստանում, ինչպես նաև ցանցերին ԱՄՆ-ում, Կանադայում, Հնդկաստանում և Ռուսաստանում, բացառությամբ MTS-ի:
«Ուկոմի համար կանաչ և պատասխանատու ընկերություն լինելը ոչ միայն սկզբունք է, այլ նաև պարտավորություն, որը արտահայտվում է շարունակական գործողություններով: Մեր նպատակն է ոչ միայն ապահովել մեր բաժանորդներին ժամանակակից կապ և տեխնոլոգիաներ, այլ նաև ստեղծել լուծումներ, որոնք հնարավորություն են տալիս նրանց մասնակցել հասարակությանը և շրջակա միջավայրին կարևոր նախաձեռնություններին: Կանաչ արշավը հենց այս հնարավորությունը առաջարկում է: Յուրաքանչյուր բաժանորդ կարող է մասնակցել շրջակա միջավայրի ծրագրերին, իսկ Ուկոմը կրկնապատկելու է նրանց մասնակցությունը, ավելացնելով յուրաքանչյուր մասնակցության ազդեցությունը», - ասաց Ուկոմի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ուկոմի բաժանորդները կարող են ակտիվացնել GreenGo-ն զանգահարելով *321*1# և GreenPlus-ը՝ զանգահարելով *321*2#: Նոր բաժանորդները կարող են գնել ծրագրերը Ուկոմի վաճառքի և սպասարկման կենտրոններում: Այս նախաձեռնության շրջանակներում կատարված նվիրատվությունները, ինչպես նաև Ուկոմի կողմից կրկնապատկված ներդրումը, կուղղվեն ընկերության գործընկերոջ՝ Կենդանու և մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամին (FPWC), աջակցելու համար վերածառատման, կենսաբազմազանության պահպանման և շրջակա միջավայրի կրթության ծրագրերին:
Նոր սակագնային ծրագրերը կառուցվում են Ուկոմի շրջակա միջավայրի և կայունության նախաձեռնությունների վրա, միավորելով մարդկանց համայնքում, որտեղ ամենօրյա կապը նույնպես նպաստում է բնության պահպանմանը: Համայնքի անդամները կունենան հնարավորություն մասնակցելու շրջակա միջավայրի ծրագրերին, տեսնելու իրենց ներդրման tangible արդյունքները և համատեղ աջակցելու ավելի կանաչ ապագային:
Կանաչ արշավի շրջանակներում Ուկոմը նաև կ zapewի նվիրատվությունների և դրանց ազդեցության մասին թափանցիկ հաշվետվություն, կանոնավոր թարմացումներով ձեռք բերված արդյունքների մասին:

News | 2026/08/28 11:09
Ucom is launching Green, a new environmental campaign, and introducing the GreenGo and GreenPlus tariff plans, which enable subscribers to support environmental initiatives through their everyday mobile use.
Green plans include an AMD 200 donation from the subscriber, which will be directed to environmental programs with each activation. Ucom will, in turn, double the total amount donated by subscribers. Priced at AMD 3,200 per month, GreenGo also includes 30 GB of mobile data and 1,500 minutes to all networks in Armenia, as well as networks in the US, Canada, India and Russia, excluding MTS. GreenPlus, priced at AMD 5,200 per month, includes unlimited mobile data and 3,000 minutes to all networks in Armenia, as well as networks in the US, Canada, India and Russia, excluding MTS.
“For Ucom, being a green and responsible company is not simply a principle, but a commitment reflected in consistent action. Our goal is not only to provide our subscribers with modern connectivity and technologies, but also to create solutions that enable them to take part in initiatives that matter to society and the environment. The Green campaign offers exactly this opportunity. Every subscriber can contribute to environmental programs, while Ucom will double their contribution, increasing the impact of every participation,” said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
Ucom subscribers can activate GreenGo by dialing *321*1# and GreenPlus by dialing *321*2#. New subscribers can purchase the plans at Ucom sales and service centers. The donations made under the initiative, together with the matching contribution from Ucom, will be directed to the company’s partner, the Foundation for the Preservation of Wildlife and Cultural Assets (FPWC), to support reforestation, biodiversity conservation and environmental education programs.
The new tariff plans build on Ucom’s environmental and sustainability initiatives, bringing people together in a community where everyday connectivity also contributes to nature conservation. Community members will have the opportunity to participate in environmental programs, see the tangible results of their contribution and collectively support a greener future.
As part of the Green campaign, Ucom will also ensure transparent reporting on donations and their impact, with regular updates on the results achieved.