OpenAI-ն հայտարարել է եկամուտների գծով տնօրենի՝ Դենիս Դրեսերի հեռանալու մասին
Ամերիկյան OpenAI ընկերությունը հայտարարել է եկամուտների գծով տնօրեն Դենիս Դրեսերի հեռանալու մասին՝ նրա նշանակվելուց մեկ տարուց էլ պակաս ժամանակ անց: Այս մասին հայտնում է CNBC-ն:
Արհեստական բանականության մշակող ընկերության պաշտոնական հայտարարության մեջ նշվում է, որ բարձրակարգ մենեջերը հեռանում է իր պաշտոնից՝ «նոր հնարավորություններ փնտրելու» նպատակով:
Թափուր պաշտոնում OpenAI-ն արդեն նշանակել է Դալի Ռաջիչին, որը նախկինում զբաղեցրել է նախագահ և գլխավոր գործառնական տնօրեն պաշտոնները կիբերանվտանգության ոլորտում մասնագիտացած Wiz ընկերությունում:
Դրեսերի հեռացումը վերջին մի քանի օրերի ընթացքում OpenAI-ի բարձրակարգ ղեկավարության արդեն երկրորդ հեռանալն է: Երեքշաբթի ընկերությունից հեռանալու իր որոշման մասին հայտնել էր Բրեդ Լայթքափը՝ X սոցիալական ցանցում գրելով, որ ծրագրում է «նոր բան սկսել»:

Американская компания OpenAI объявила о уходе директора по доходам Дениса Дресера менее чем через год после его назначения. Об этом сообщает CNBC.
В официальном заявлении компании-разработчика искусственного интеллекта говорится, что высококвалифицированный менеджер покидает свою должность, чтобы «искать новые возможности».
На вакантную должность OpenAI уже назначила Дали Раджича, который ранее занимал должности президента и главного операционного директора в компании Wiz, специализирующейся на кибербезопасности.
Уход Дресера стал уже вторым изменением в руководстве OpenAI за последние несколько дней. В понедельник о своем решении покинуть компанию сообщил Брэд Лайткап, написав в социальной сети X, что планирует «начать что-то новое».