OpenAI-ն հայտարարել է եկամուտների գծով տնօրենի՝ Դենիս Դրեսերի հեռանալու մասին
Ամերիկյան OpenAI ընկերությունը հայտարարել է եկամուտների գծով տնօրեն Դենիս Դրեսերի հեռանալու մասին՝ նրա նշանակվելուց մեկ տարուց էլ պակաս ժամանակ անց: Այս մասին հայտնում է CNBC-ն:
Արհեստական բանականության մշակող ընկերության պաշտոնական հայտարարության մեջ նշվում է, որ բարձրակարգ մենեջերը հեռանում է իր պաշտոնից՝ «նոր հնարավորություններ փնտրելու» նպատակով:
Թափուր պաշտոնում OpenAI-ն արդեն նշանակել է Դալի Ռաջիչին, որը նախկինում զբաղեցրել է նախագահ և գլխավոր գործառնական տնօրեն պաշտոնները կիբերանվտանգության ոլորտում մասնագիտացած Wiz ընկերությունում:
Դրեսերի հեռացումը վերջին մի քանի օրերի ընթացքում OpenAI-ի բարձրակարգ ղեկավարության արդեն երկրորդ հեռանալն է: Երեքշաբթի ընկերությունից հեռանալու իր որոշման մասին հայտնել էր Բրեդ Լայթքափը՝ X սոցիալական ցանցում գրելով, որ ծրագրում է «նոր բան սկսել»:

The American company OpenAI has announced the departure of its revenue director, Denis Drescher, less than a year after his appointment. This was reported by CNBC.
In an official statement from the artificial intelligence developer, it was noted that the senior manager is leaving his position to "seek new opportunities."
OpenAI has already appointed Dali Rajich to fill the vacant position, who previously held the roles of president and chief operating officer at Wiz, a company specializing in cybersecurity.
Drescher's departure marks the second leadership change at OpenAI in recent days. On Tuesday, Brad Lightcap announced his decision to leave the company, stating on the social media platform X that he plans to "start something new."