Նավթի գները նվազել են երեքշաբթի օրը, քանի որ առևտրականները կրկին հաշվի են առնում ԱՄՆ-Իրան համաձայնությունը, մինչդեռ ոչ ոք դեռ չի ստորագրել այն: Արևմտյան Տեխասի միջին նավթի գինը 75.64 դոլար էր մեկ բարելի համար, նվազելով 4.70 դոլարով կամ 5.85%-ով, իսկ Brent նավթի գինը 79.16 դոլար էր, նվազելով 4.61 դոլարով:
ԱՄՆ-ի ֆինանսների նախարար Սքոթ Բեսենտը նշել է, որ համաձայնությունը կարող է գալ երեքշաբթի կամ չորեքշաբթի, իսկ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիո նշել է, որ Իրանի և Օմանի միջև բանակցություններն առաջընթաց են գրանցել:
Իրանը, սակայն, հերքել է, որ ուղիղ բանակցություններ է վարում Վաշինգտոնի հետ և ասում է, որ բանակցություններն ընթանում են միջնորդների միջոցով:
Նավթի շուկաները շարունակում են տատանվել խաղաղության վերնագրերի և հրթիռային հարվածների միջև, մինչդեռ ֆիզիկական հոսքերը շարունակում են խիստ սահմանափակվել:

Рынки нефти закладывают сделку с Ираном, которой еще нет
Цены на нефть упали, поскольку трейдеры снова закладывают соглашение между США и Ираном, хотя никто его еще не подписал.
Цены на нефть упали во вторник, так как трейдеры снова закладывают соглашение между США и Ираном, хотя никто его еще не подписал. Западно-техасская нефть торговалась по 75,64 доллара за баррель, упав на 4,70 доллара или 5,85%, в то время как Brent упала на 4,61 доллара до 79,16 доллара.
Министр финансов США Скотт Бессент заявил, что сделка может быть достигнута во вторник или среду, в то время как госсекретарь Марко Рубио сообщил, что переговоры между Ираном и Оманом продвигаются.
Иран, однако, опроверг информацию о прямых переговорах с Вашингтоном и заявил, что ведет переговоры через посредников.
Нефтяные рынки продолжают колебаться между заголовками о мире и ракетными ударами, в то время как физические потоки остаются сильно ограниченными.