Oil-ը մոտենում է $100-ին, Թրամփի 'Տնտեսական Դ-օրը' բարձրացնում է ռիսկերը
Նավթի գները մոտենում են $100-ի նշագծին, քանի որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարում է 'Տնտեսական Դ-օրը' Իրանի դեմ, ինչը բարձրացնում է աշխարհում քաղաքական ռիսկերը:
Այս շաբաթ, նավթի գները աստիճանաբար աճում են, Brent նավթի գինը հասել է $94-ի, իսկ Ասիայի LNG գները $24-ի:
Թրամփի հայտարարությունը Իրանի դեմ տնտեսական պատերազմ սկսելու մասին, որը սպառնում է խիստ պատժամիջոցներով, բարձրացնում է աշխարհում նավթի գների ռիսկերը:
Իրաքն, որը ներկայումս արտադրում է 2.9 միլիոն բարակ օրական, նպատակ ունի հասնել 8-10 միլիոն բարակ օրական արտադրության:
ԱՄՆ-ն այժմ ստանում է ավելի քան 500,000 բարակ Venezuelan նավթ:
Իրաքի կառավարությունը հաստատել է նոր արտահանման ուղիներ, որպեսզի նվազեցնի Hormuz նեղուցի վրա կախվածությունը:

Цены на нефть приближаются к $100, поскольку президент США Дональд Трамп объявляет о 'Дне Д' экономики против Ирана, что увеличивает политические риски на мировых рынках.
На этой неделе цены на нефть постепенно растут, цена на Brent достигла $94 за баррель, а цены на азиатский LNG составляют $24 за MMBtu.
Объявление Трампа о начале экономической войны против Ирана, угрожающее жесткими санкциями, повышает риски цен на нефть в мире.
Ирак, который в настоящее время производит 2,9 миллиона баррелей в день, намерен достичь производства 8-10 миллионов баррелей в день.
США теперь получают более 500,000 баррелей венесуэльской нефти.
Иракское правительство утвердило новые экспортные маршруты, чтобы снизить зависимость от Ормузского пролива.