Nvidia-ն SpaceX-ում $21 միլիարդ արժողությամբ բաժնեմաս է բացահայտել երկրորդ եռամսյակի վերջում
Nvidia-ն հայտարարել է, որ իր բաժնեմասը SpaceX-ում, որը ձեռք է բերվել xAI-ի ներդրման միջոցով, երկրորդ եռամսյակի վերջում արժեր մոտ $21 միլիարդ:
SpaceX-ը հրապարակային դարձավ հունիսին ռեկորդային IPO-ով, և բաժնետոմսերի գինը երկու ամսվա ընթացքում եղել է փոփոխական:
Ելոն Մասկի ռակետաշինական ընկերությունը վերջերս հայտարարել է, որ բացառապես օգտագործելու է Nvidia-ի AI չիպերը իր տվյալների կենտրոններում և AI մոդելների համար:
Nvidia-ն հայտարարել է, որ ունի 122.8 միլիոն Class A բաժնետոմս SpaceX-ում, որի արժեքը վերջին ժամանակներում նվազել է:

Nvidia раскрывает долю в SpaceX на сумму 21 миллиард долларов в конце второго квартала
Nvidia сообщила, что ее доля в SpaceX, которая была приобретена через инвестиции в xAI, на конец второго квартала оценивалась в около 21 миллиарда долларов:
SpaceX вышла на биржу в июне с рекордным IPO, и акции компании были волатильными в течение двух месяцев:
Ракетостроительная компания Илона Маска недавно заявила, что будет исключительно использовать чипы Nvidia в своих дата-центрах и для AI моделей:
Nvidia сообщила, что владеет 122,8 миллиона акций класса A в SpaceX, стоимость которых в последнее время снизилась:
Маск отметил, что SpaceX получит «значительное количество» GPU Vera Rubin от Nvidia в следующем году: