Nvidia-ի եկամուտները՝ երկրորդ եռամսյակի արդյունքներով, հիշողության գների և արհեստական բանականության հեռանկարով
Լուրեր | 2026/08/26 16:00
Nvidia-ն սպասում է եկամուտների աճ 83%-ով երրորդ եռամսյակում
Nvidia-ն այսօր կհրապարակի ֆինանսական երկրորդ եռամսյակի արդյունքները։ Ահա հիմնական թվերը՝ ըստ LSEG-ի վերլուծաբանների գնահատումների։
• Համախառն եկամուտ: $2.10 գնահատված
• Եկամուտ: $92.17 միլիարդ գնահատված
Nvidia-ն գտնվում է արհեստական բանականության աշխարհի կենտրոնում և արագ աճում է AI բումի շնորհիվ։ Ընկերության չիպերը օգտագործվում են ամենաառաջադեմ AI մոդելների ստեղծման և սպասարկման համար, և increasingly Nvidia-ն ֆինանսական աջակցություն է տրամադրում նոր AI տվյալների կենտրոնների ֆինանսավորման և կառուցման համար։
OpenAI-ի ChatGPT-ի թողարկումից գրեթե չորս տարի անց, Nvidia-ն դեռևս տեսնում է մեծ աճ, վերջին եռամսյակում եկամուտը սպասվում է գրեթե կրկնապատկվել $46.7 միլիարդից մեկ տարի առաջ։
Սակայն պատմական երեք տարվա աճից հետո, ներդրողները այս տարի մի փոքր հանդարտվել են բաժնետոմսերի նկատմամբ, ինչը հանգեցրել է 14%-ով աճի, ինչը մի փոքր գերազանցում է Nasdaq-ը։
Nvidia-ն գտնվում է մեծ արտադրական ցիկլի մեջ։ Նրա նոր Vera Rubin AI համակարգերը սկսել են առաքվել Microsoft և OpenAI-ի նման հաճախորդներին, և ներդրողները ցանկանում են լսել, թե ինչպես են վաճառքները աճում և արդյոք կան մատակարարման հետ կապված խնդիրներ։
Այս տարվա սկզբին Huang-ը հայտնել է, որ ակնկալում է $1 տրիլիոն վաճառք 2027 թվականին Blackwell և Vera Rubin չիպերից։

Nvidia will report fiscal second-quarter results after the bell. Here are the key numbers, according to analyst estimates as compiled by LSEG.
- Earnings per share: $2.10 estimated
- Revenue: $92.17 billion estimated
Nvidia sits at the center of the artificial intelligence world and has grown fiercely on the back of the AI boom.
The company's chips have been used to build and serve the most advanced AI models, and increasingly Nvidia is providing financial support through backstops and other arrangements that allow new AI data centers to get funded and built.
Almost four years since the launch of OpenAI's ChatGPT, Nvidia is still seeing massive growth, with revenue in the latest quarter expected to almost double from $46.7 billion a year earlier.
But following a historic three-year rally, investors have somewhat cooled on the stock this year, sending it up just 14% as of Tuesday's close, slightly outperforming the Nasdaq. While the business continues to hum along, competition is on the horizon from Advanced Micro Devices, Google and others.
Nvidia is in the middle of a massive product cycle. Its new Vera Rubin AI systems have started to ship to customers such as Microsoft and OpenAI, and investors want to hear how sales are ramping up and whether there have been any issues with supply.
Earlier this year, Huang told attendees at the company's GTC conference that he expects $1 trillion in sales through 2027 from current-generation Blackwell chips as well as Vera Rubin.