Nvidia-ի եկամուտները՝ երկրորդ եռամսյակի արդյունքներով, հիշողության գների և արհեստական բանականության հեռանկարով
Լուրեր | 2026/08/26 16:00
Nvidia-ն սպասում է եկամուտների աճ 83%-ով երրորդ եռամսյակում
Nvidia-ն այսօր կհրապարակի ֆինանսական երկրորդ եռամսյակի արդյունքները։ Ահա հիմնական թվերը՝ ըստ LSEG-ի վերլուծաբանների գնահատումների։
• Համախառն եկամուտ: $2.10 գնահատված
• Եկամուտ: $92.17 միլիարդ գնահատված
Nvidia-ն գտնվում է արհեստական բանականության աշխարհի կենտրոնում և արագ աճում է AI բումի շնորհիվ։ Ընկերության չիպերը օգտագործվում են ամենաառաջադեմ AI մոդելների ստեղծման և սպասարկման համար, և increasingly Nvidia-ն ֆինանսական աջակցություն է տրամադրում նոր AI տվյալների կենտրոնների ֆինանսավորման և կառուցման համար։
OpenAI-ի ChatGPT-ի թողարկումից գրեթե չորս տարի անց, Nvidia-ն դեռևս տեսնում է մեծ աճ, վերջին եռամսյակում եկամուտը սպասվում է գրեթե կրկնապատկվել $46.7 միլիարդից մեկ տարի առաջ։
Սակայն պատմական երեք տարվա աճից հետո, ներդրողները այս տարի մի փոքր հանդարտվել են բաժնետոմսերի նկատմամբ, ինչը հանգեցրել է 14%-ով աճի, ինչը մի փոքր գերազանցում է Nasdaq-ը։
Nvidia-ն գտնվում է մեծ արտադրական ցիկլի մեջ։ Նրա նոր Vera Rubin AI համակարգերը սկսել են առաքվել Microsoft և OpenAI-ի նման հաճախորդներին, և ներդրողները ցանկանում են լսել, թե ինչպես են վաճառքները աճում և արդյոք կան մատակարարման հետ կապված խնդիրներ։
Այս տարվա սկզբին Huang-ը հայտնել է, որ ակնկալում է $1 տրիլիոն վաճառք 2027 թվականին Blackwell և Vera Rubin չիպերից։

Nvidia сегодня опубликует результаты второго финансового квартала. Вот ключевые цифры, согласно оценкам аналитиков, собранным LSEG.
- Прибыль на акцию: $2.10 по оценкам
- Выручка: $92.17 миллиардов по оценкам
Nvidia находится в центре мира искусственного интеллекта и стремительно растет на волне AI-бумов.
Чипы компании используются для создания и обслуживания самых современных моделей ИИ, и все чаще Nvidia предоставляет финансовую поддержку через гарантии и другие соглашения, позволяющие финансировать и строить новые центры обработки данных ИИ.
Почти через четыре года после запуска ChatGPT от OpenAI, Nvidia по-прежнему демонстрирует огромный рост, ожидая, что выручка в последнем квартале почти удвоится по сравнению с $46.7 миллиарда годом ранее.
Однако после исторического трехлетнего ралли инвесторы в этом году немного охладели к акциям, что привело к росту всего на 14% по состоянию на закрытие во вторник, что немного превышает Nasdaq. Хотя бизнес продолжает развиваться, конкуренция со стороны Advanced Micro Devices, Google и других на горизонте.
Nvidia находится в середине огромного производственного цикла. Ее новые системы Vera Rubin AI начали поступать клиентам, таким как Microsoft и OpenAI, и инвесторы хотят услышать, как растут продажи и были ли какие-либо проблемы с поставками.
Ранее в этом году Хуан сообщил участникам конференции GTC, что ожидает $1 триллион продаж до 2027 года от чипов Blackwell и Vera Rubin.