Nvidia-ի բաժնետոմսերը հաշվետվությունից հետո աճել են ավելի քան 5%-ով
Nvidia-ի բաժնետոմսերը հիմնական առևտրային նստաշրջանի ավարտից հետո թանկացել են ավելի քան 5%-ով՝ երկրորդ եռամսյակի ուժեղ հաշվետվության ֆոնին:
Ընկերության բաժնետոմսերն աճում էին 5.4%-ով՝ մինչև 220.99 դոլար, մինչդեռ չորեքշաբթի հիմնական առևտրային նստաշրջանն ավարտել էին 1.59% անկմամբ՝ 209.66 դոլար մակարդակում:
Վերջերս ավարտված երկրորդ եռամսյակում Nvidia-ի հասույթը կազմել է 96.2 մլրդ դոլար՝ նախորդ եռամսյակի համեմատ աճելով 18%-ով, իսկ տարեկան կտրվածքով՝ 106%-ով: Wall Street Journal-ի տվյալներով՝ սա ռեկորդային ցուցանիշ է:
Եռամսյակային զուտ շահույթը տարեկան կտրվածքով աճել է 2,3 անգամ՝ հասնելով 59.688 մլրդ դոլարի: Ճշգրտված նոսրացված շահույթը մեկ բաժնետոմսի հաշվով ավելի քան կրկնապատկվել է՝ 1.01 դոլարից հասնելով 2.22 դոլարի:
Ֆինանսական տարվա առաջին վեց ամիսներին Nvidia-ի զուտ շահույթը կազմել է 118.01 մլրդ՝ նախորդ տարվա 45.2 մլրդ դոլարի դիմաց, իսկ հասույթը գրեթե կրկնապատկվել է՝ հասնելով 177.84 մլրդ դոլարի:
2027 ֆինանսական տարվա երրորդ եռամսյակում Nvidia-ն ակնկալում է մոտ 108 մլրդ դոլար հասույթ՝ ±2% շեղմամբ: Ընկերությունը նշել է, որ կանխատեսման մեջ ներառված չեն Չինաստանում տվյալների կենտրոնների համար հաշվարկային լուծումների մատակարարումներից հնարավոր եկամուտները:

Nvidia's shares rose by over 5% after the close of the main trading session, following a strong earnings report for the second quarter.
The company's shares increased by 5.4% to $220.99, while the main trading session on Wednesday ended with a decline of 1.59% at $209.66.
In the recently concluded second quarter, Nvidia's revenue reached $96.2 billion, up 18% from the previous quarter and 106% year-over-year. According to the Wall Street Journal, this is a record figure.
Quarterly net profit increased 2.3 times year-over-year, reaching $59.688 billion. Adjusted diluted earnings per share more than doubled, rising from $1.01 to $2.22.
In the first six months of the financial year, Nvidia's net profit totaled $118.01 billion compared to $45.2 billion last year, while revenue nearly doubled to $177.84 billion.
For the third quarter of the 2027 financial year, Nvidia expects revenue of about $108 billion with a ±2% variance. The company noted that the forecast does not include potential revenues from supplying computing solutions for data centers in China.