Նոր փուլ է սկսվում Junius ֆինանսական մրցույթում
ԵՐԵՎԱՆ, 10 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/. Տաքսի մաթեմատիկական հաշվարկներ, ֆինանսական հմտություններ և անսպառ էնտուզիազմ. հաջողությամբ ավարտվեց Junius ֆինանսական մրցույթի հերթական փուլը:
Հանդիսավոր մրցանակաբաշխության ժամանակ տարբեր տարիքի մասնակիցները, ովքեր հավաքել են առավելագույն քանակությամբ կրիստալներ և ճանաչվել են լավագույններ, ստացել են արժեքավոր մրցանակներ:
Տաթևիկ Վարդևանյան, IDBank-ի և Idram-ի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի հաղորդակցության բաժնի ղեկավար, նշում է, որ դպրոցականների հետաքրքրությունը Junius մրցույթի նկատմամբ շարունակաբար աճում է:
«Junius մրցույթին մասնակցելով, երեխաները ստանում են օգտակար գիտելիքներ ֆինանսական ոլորտում և լուծում են մաթեմատիկական խնդիրներ: Կարծում եմ, որ սա հրաշալի միջոց է ամառային արձակուրդները օգտակար անցկացնելու համար»,- նշեց Տաթևիկ Վարդևանյանը:
Մրցույթի հաղթողները ստացան արժեքավոր մրցանակներ, սկսելով իրենց ապագա մեծ հաջողությունները:
Շուտով կհայտարարվի Junius ֆինանսական մրցույթի նոր փուլի մեկնարկը: Մրցույթին կարող են մասնակցել 3-8-րդ դասարանների դպրոցականները ամբողջ Հայաստանում:
Հաղթելու համար անհրաժեշտ է որքան հնարավոր է արագ անցնել 1-ից 50-րդ փուլերը, հավաքելով առավելագույն միավորներ, հայտնում է Idram-ի մամուլի ծառայությունը:
Idram Junior հավելվածը նախատեսված է 8-16 տարեկան օգտվողների համար: Այն թույլ է տալիս երեխաներին օգտագործել առանց կանխիկ միջոցներ, կատարել առանց կոնտակտային վճարումներ, խնայել միջոցներ և զարգացնել ֆինանսական գիտելիքները, իսկ ծնողներին՝ վերահսկել երեխաների ֆինանսական գործարքները ժամանակակից և անվտանգ գործիքի միջոցով:

YEREVAN, August 10. /ARKA/. Precise mathematical calculations, financial skills, and inexhaustible enthusiasm: the latest stage of the Junius financial tournament has successfully concluded.
During the awards ceremony, participants from various age categories who scored the highest number of crystals and were recognized as the best received valuable prizes.
Tatevik Vardevanyan, head of communications and social responsibility programs at IDBank and Idram, notes that interest among schoolchildren in the Junius tournament continues to grow.
“By participating in the Junius tournament, children gain useful knowledge in finance and solve mathematical problems. I believe this is a great way to spend summer vacations productively,” said Tatevik Vardevanyan.
The winners of the tournament received valuable prizes, marking the beginning of their future great successes.
Very soon, the start of a new stage of the Junius financial tournament will be announced. Students from grades 3 to 8 from all over Armenia can participate.
To win, participants must complete stages 1 to 50 as quickly as possible, scoring the maximum number of points, according to the Idram press service.
The Idram Junior app is designed for users aged 8 to 16. It allows children to use cashless means, make contactless payments, save money, and develop financial literacy, while parents can monitor their children's financial transactions through a modern and secure tool.