Նոր փուլ է սկսվում Junius ֆինանսական մրցույթում
ԵՐԵՎԱՆ, 10 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/. Տաքսի մաթեմատիկական հաշվարկներ, ֆինանսական հմտություններ և անսպառ էնտուզիազմ. հաջողությամբ ավարտվեց Junius ֆինանսական մրցույթի հերթական փուլը:
Հանդիսավոր մրցանակաբաշխության ժամանակ տարբեր տարիքի մասնակիցները, ովքեր հավաքել են առավելագույն քանակությամբ կրիստալներ և ճանաչվել են լավագույններ, ստացել են արժեքավոր մրցանակներ:
Տաթևիկ Վարդևանյան, IDBank-ի և Idram-ի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի հաղորդակցության բաժնի ղեկավար, նշում է, որ դպրոցականների հետաքրքրությունը Junius մրցույթի նկատմամբ շարունակաբար աճում է:
«Junius մրցույթին մասնակցելով, երեխաները ստանում են օգտակար գիտելիքներ ֆինանսական ոլորտում և լուծում են մաթեմատիկական խնդիրներ: Կարծում եմ, որ սա հրաշալի միջոց է ամառային արձակուրդները օգտակար անցկացնելու համար»,- նշեց Տաթևիկ Վարդևանյանը:
Մրցույթի հաղթողները ստացան արժեքավոր մրցանակներ, սկսելով իրենց ապագա մեծ հաջողությունները:
Շուտով կհայտարարվի Junius ֆինանսական մրցույթի նոր փուլի մեկնարկը: Մրցույթին կարող են մասնակցել 3-8-րդ դասարանների դպրոցականները ամբողջ Հայաստանում:
Հաղթելու համար անհրաժեշտ է որքան հնարավոր է արագ անցնել 1-ից 50-րդ փուլերը, հավաքելով առավելագույն միավորներ, հայտնում է Idram-ի մամուլի ծառայությունը:
Idram Junior հավելվածը նախատեսված է 8-16 տարեկան օգտվողների համար: Այն թույլ է տալիս երեխաներին օգտագործել առանց կանխիկ միջոցներ, կատարել առանց կոնտակտային վճարումներ, խնայել միջոցներ և զարգացնել ֆինանսական գիտելիքները, իսկ ծնողներին՝ վերահսկել երեխաների ֆինանսական գործարքները ժամանակակից և անվտանգ գործիքի միջոցով:

Начинается новый этап финансового турнира Junius
ЕРЕВАН, 10 августа. /АРКА/. Точные математические расчеты, финансовые навыки и неиссякаемый энтузиазм: успешно завершился очередной этап финансового турнира Junius.
На торжественной церемонии награждения участники разных возрастных категорий, набравшие наибольшее количество кристаллов и признанные лучшими, получили ценные призы.
Татевик Вардеванян, руководитель отдела коммуникаций и программ социальной ответственности IDBank и Idram, отмечает, что интерес школьников к турниру Junius продолжает расти.
«Участвуя в турнире Junius, дети получают полезные знания в финансовой сфере и решают математические задачи. Считаю, что это прекрасный способ провести летние каникулы с пользой»,- отметила Татевик Вардеванян.
Победители турнира получили ценные призы, положив начало своим будущим большим успехам.
Совсем скоро будет объявлено о старте нового этапа финансового турнира Junius. В нем могут принять участие школьники 3-8-х классов со всей Армении.
Для победы необходимо как можно быстрее пройти этапы с 1-го по 50-й, набрав максимальное количество баллов, сообщат пресс-служба Idram.
Приложение Idram Junior предназначено для пользователей в возрасте от 8 до 16 лет. Оно позволяет детям пользоваться безналичными средствами, совершать бесконтактные платежи, копить средства и развивать финансовую грамотность, а родителям - контролировать финансовые операции детей с помощью современного и безопасного инструмента.