Nomura-ի թվային ակտիվների բաժինը՝ Laser Digital-ը, ռազմավարական ներդրում է կատարել ZIGChain-ում, որը գտնվում է UAE-ում և աշխատում է Apex Group-ի հետ՝ կրիպտո-բարեկամական ֆոնդերի սպասարկման ոլորտում:
Laser-ի ներդրման չափը չի հրապարակվել, սակայն հայտնի է, որ այն հասնում է մի քանի միլիոնի:
Այս ռազմավարական գործընկերությունը նպատակ ունի բարելավել մասնավոր վարկերի շուկաները Պարսից ծոցի երկրներում, ներառյալ Շարիաթի համապատասխան առաջարկները:
ZIGChain-ի համահիմնադիր Աբդուլ Ռաֆայ Գադիտը նշել է, որ Laser-ի հետ հանդիպումից հետո նրանց միջև համատեղ տեսլական է ձևավորվել ֆինանսական ծառայությունների հասանելիության անհրաժեշտության և կրիպտո և տոքենիզացիայի դերի մասին:
«Laser-ը ստեղծում է մեզ հետ միասին Պարսից ծոցի երկրների համար ամենամեծ օնչեյն արտադրանքը»,- ասել է Գադիտը:
Nomura-ն նշում է, որ կպահպանեն իրենց ներկայությունը կրիպտո ոլորտում, սակայն ավելի պահպանողական մոտեցմամբ:
Laser Digital-ի ներդրումը ZIGChain-ի հետ ապահովում է համապարփակ ռիսկի շրջանակ և կառավարման համակարգ:
Գադիտը նշել է, որ Մերձավոր Արևելքի մասնավոր վարկերի շուկան enfrenta երկու խնդիր:
- «Առաջին՝ նրանք, ովքեր գումար են անհրաժեշտ, չեն կարող այն ստանալ սովորական բանկերից, իսկ նրանք, ովքեր ունեն գումար, չեն գիտակցում այդ հնարավորությունները»,- ասել է նա:

Цифровое подразделение Nomura, Laser Digital, сделало стратегические инвестиции в ZIGChain, находящуюся в ОАЭ, которая также работает с Apex Group, крупной компанией по обслуживанию криптофондов.
Размер инвестиций Laser не был раскрыт, но, как сообщается, он составляет несколько миллионов.
Стратегическое партнерство направлено на упрощение частных кредитных рынков в странах Персидского залива, включая предложения, соответствующие Шариату.
Соучредитель ZIGChain Абдул Рафай Гадит отметил, что после первой встречи с генеральным директором Laser Digital Джезом Мохидином возникло общее видение необходимости доступности финансовых услуг и роли криптовалюты и токенизации.
«Laser создает с нами один из крупнейших ончейн-продуктов, которые когда-либо существовали в странах Персидского залива», - сказал Гадит.
Nomura указывает, что они останутся в криптоиндустрии, но с более консервативным подходом.
Инвестиции Laser Digital в ZIGChain обеспечивают комплексную структуру управления рисками и управления.
Гадит отметил, что рынок частного кредитования на Ближнем Востоке сталкивается с двумя проблемами:
- «Во-первых, те, кто нуждается в деньгах, не могут получить их от обычных банков, а те, у кого есть деньги, не знают о таких возможностях», - сказал он.