Նիկոլ Փաշինյանը՝ Ադրբեջանում ու Թուրքիայում, ոչ մի ուրիշ երկրում չպետք է Հայաստան փնտրել
«Մենք համարձակություն ենք ունեցել տեսնելու, որ ղարաբաղյան շարժումը ոչ այլ ինչ է, քան Հայաստանի պետականությունն ու ապագան զրոյացնելու նախագիծ»:
Այս մասին ԱԺ-ում ՀՀ կառավարության հնգամյա ծրագիրը ներկայացնելիս հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մենք ժողովրդի տված մանդատով փակել ենք այդ նախագիծը՝ Հայաստանի պետականության հարատևության համար բացելով անսահմանափակ հնարավորություններ»,- ասել է նա։
Փաշինյանը նշել է, թե Ադրբեջանում ու Թուրքիայում չպետք է Հայաստան փնտրել, նաև Իրանում ու Վրաստանում։
«Ապագան այսօր է»,- հայտարարել է վարչապետն ու հավելել, որ այսօրվա Հայաստանի Հանրապետությունը մեր երազանքների հայրենիքն է:

«Мы имели смелость увидеть, что карабахское движение не что иное, как проект по уничтожению государственной независимости и будущего Армении»:
Об этом заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян, представляя пятилетнюю программу правительства в парламенте.
«Мы закрыли этот проект мандатом, данным нам народом, открыв безграничные возможности для сохранения государственной независимости Армении», - сказал он.
Пашинян отметил, что Армению не следует искать в Азербайджане и Турции, а также в Иране и Грузии.
«Будущее - это сегодня», - заявил премьер-министр и добавил, что современная Республика Армения - это родина наших мечтаний.