Նիկոլ Փաշինյանը՝ Ադրբեջանում ու Թուրքիայում, ոչ մի ուրիշ երկրում չպետք է Հայաստան փնտրել
«Մենք համարձակություն ենք ունեցել տեսնելու, որ ղարաբաղյան շարժումը ոչ այլ ինչ է, քան Հայաստանի պետականությունն ու ապագան զրոյացնելու նախագիծ»:
Այս մասին ԱԺ-ում ՀՀ կառավարության հնգամյա ծրագիրը ներկայացնելիս հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մենք ժողովրդի տված մանդատով փակել ենք այդ նախագիծը՝ Հայաստանի պետականության հարատևության համար բացելով անսահմանափակ հնարավորություններ»,- ասել է նա։
Փաշինյանը նշել է, թե Ադրբեջանում ու Թուրքիայում չպետք է Հայաստան փնտրել, նաև Իրանում ու Վրաստանում։
«Ապագան այսօր է»,- հայտարարել է վարչապետն ու հավելել, որ այսօրվա Հայաստանի Հանրապետությունը մեր երազանքների հայրենիքն է:

Nikol Pashinyan: Armenia should not be sought in Azerbaijan and Turkey
"We have had the courage to see that the Karabakh movement is nothing more than a project to nullify the statehood and future of Armenia":
This was stated by Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan while presenting the government's five-year program in parliament.
"With the mandate given to us by the people, we have closed that project, opening unlimited opportunities for the perpetuation of Armenia's statehood," he said.
Pashinyan noted that Armenia should not be sought in Azerbaijan and Turkey, nor in Iran and Georgia.
"The future is today," the prime minister declared, adding that today's Republic of Armenia is the homeland of our dreams.