Հայաստանի Հանրապետության ՆԳՆ-ն ներկայացրել է նոր օրենքների նախագծերի փաթեթ, որը նպատակ ունի բարձրացնել ապագա վարորդների կրթության որակը: Այս նախագծերի շրջանակներում նախատեսվում է, որ վարորդական իրավունք ստանալու գործընթացում կրթությունը կդառնա պարտադիր:
Վարորդական իրավունքի տեսական քննությանը հնարավոր կլինի մասնակցել միայն համապատասխան ուսուցում անցնելուց հետո: Բացի այդ, միայն լիցենզավորված կազմակերպությունները և անհատ ձեռնարկատերերը կունենան իրավունք վարորդներ պատրաստելու:
Նախատեսվում է նաև վարորդական ուսուցում իրականացնող անձանց որակավորման համակարգ, որը կօգնի բարելավել կրթության որակը:

Внедряется система качественного образования будущих водителей
Министерство внутренних дел Армении представило новый пакет законопроектов, направленных на повышение качества образования будущих водителей. В рамках этих проектов предполагается, что получение водительских прав станет обязательным этапом.
К теоретическому экзамену на получение водительских прав можно будет допустить только после прохождения соответствующего обучения. Кроме того, только лицензированные организации и индивидуальные предприниматели смогут готовить водителей:
Также планируется внедрение системы квалификации для инструкторов по вождению, что поможет улучшить качество образования: