Ներդրումային ընկերությունների ակտիվները 2026թ․-ի հուլիսին կազմել են 412.8 մլրդ ՀՀ դրամ
Ըստ ՀՀ կենտրոնական բանկի տվյալների, 2026թ․-ի հուլիսի դրությամբ ներդրումային ընկերությունների հաշվեկշռային ընդհանուր ակտիվները կազմել են 412,825.1 մլն դրամ, ինչը 45.3%-ով ավելի է 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշից:
Ընդհանուր պարտավորությունները կազմել են 281,124.6 մլն դրամ, ինչը 42.1%-ով ավելացել է 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ:
Հաշվեկշռային ընդհանուր կապիտալը կազմել է 131,700.6 մլն դրամ, աճելով 52.7%-ով 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ:
Կուտակված շահույթը կազմել է 101,870.9 մլն դրամ, ինչը 35.7%-ով ավելի է 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշից:

According to the Central Bank of Armenia, as of July 2026, the total assets of investment companies amounted to 412,825.1 million AMD, which is an increase of 45.3% compared to the comparable figure for 2025:
Total liabilities amounted to 281,124.6 million AMD, reflecting a 42.1% increase compared to the comparable figure for 2025:
Total equity amounted to 131,700.6 million AMD, showing a 52.7% increase compared to the comparable figure for 2025:
Retained earnings amounted to 101,870.9 million AMD, which is a 35.7% increase compared to the comparable figure for 2025: