Moody’s փոփոխել է IDBank-ի վարկանիշների կանխատեսումը դրական
ԵՐԵՎԱՆ, 6 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/. Միջազգային վարկանիշային գործակալություն Moody’s Ratings-ը փոփոխել է IDBank-ի երկարաժամկետ վարկանիշների կանխատեսումը կայունից դրականի, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Հիշեցնենք, որ վերջերս Moody’s-ը հաստատել է IDBank-ի երկարաժամկետ վարկանիշները Ba3 մակարդակում, ինչպես նաև բանկի հիմնական վարկանիշը (BCA) և ճշգրտված BCA գնահատականը ba3 մակարդակում, նշելով կապիտալի և լիկվիդության ամուր բուֆերները, բարձր շահութաբերությունը և ակտիվների որակի շարունակական բարելավումը:
Դրական կանխատեսումը արտացոլում է Հայաստանի գործող միջավայրի բարելավումը, որը կարող է նպաստել բանկի վարկանիշների հետագա բարձրացմանը: Moody’s-ի գնահատմամբ, հաջորդ 12-18 ամիսների ընթացքում IDBank-ը կպահպանի բարձր վճարունակության և լիկվիդության ցուցանիշները:
Պետք է նշել, որ IDBank-ի երկարաժամկետ վարկանիշները և հիմնական վարկանիշը (BCA) գտնվում են Հայաստանի Հանրապետության պետական վարկանիշի մակարդակում:

ЕРЕВАН, 6 августа. /АРКА/. Международное рейтинговое агентство Moody’s Ratings изменило прогноз по долгосрочным рейтингам банковских депозитов IDBank со стабильного на позитивный, сообщает пресс-служба банка:
Напомним, что недавно Moody’s подтвердило долгосрочные рейтинги банковских депозитов IDBank на уровне Ba3, а также базовую оценку кредитоспособности (BCA) и скорректированную оценку BCA Банка на уровне ba3, отметив прочные буферы капитала и ликвидности, высокую рентабельность и непрерывное улучшение качества активов:
Позитивный прогноз отражает улучшение операционной среды в Армении, что может способствовать дальнейшему повышению рейтингов Банка. По оценке Moody’s, в течение следующих 12–18 месяцев IDBank сохранит высокие показатели платежеспособности и ликвидности:
Следует отметить, что долгосрочный рейтинг банковских депозитов IDBank и базовая оценка кредитоспособности (BCA) находятся на одном уровне с суверенным рейтингом Республики Армения: