Miden-ն ծրագրում է ներկայացնել USDCx կայուն արժույթը, որը 1:1 աջակցություն կունենա Circle-ի USDC-ի միջոցով xReserve ենթակառուցվածքում:
- Գործարքները կլինեն գաղտնի по умолчанию, իսկ օգտվողները կարող են ընտրովի կերպով ապացուցել հավասարակշռությունները, ծագումը և այլ տեղեկություններ աուդիտորների, կարգավորող մարմինների և կողմերի համար:
- Այս կայուն արժույթը նախատեսվում է գործարկվել այս ամսվա վերջում Miden-ի հիմնական ցանցի հետ միասին, նպատակ ունենալով վճարումների, առևտրի, աշխատավարձի և կորպորատիվ գանձապետական գործառույթների համար:
Miden-ը, որը հիմնադրվել է 2025 թվականի ապրիլին Polygon-ից անկախ նախագիծ, նախատեսում է ներկայացնել գաղտնիության վրա հիմնված կայուն արժույթ, որը աջակցվում է Circle Internet-ի USDC-ի կողմից:
USDCx-ն կթողարկվի Miden-ում, օգտագործելով Circle-ի xReserve ենթակառուցվածքը, իսկ օգտվողները կարող են պահել և փոխանցել USDCx առանց հրապարակային բացահայտման:
Այս կայուն արժույթը նախատեսվում է գործարկել Miden-ի հիմնական ցանցի հետ, որը նախատեսված է այս ամսվա վերջում:
Miden-ը նպատակ ունի լուծել հանրային բլոկչեյնների օգտագործման ամենամեծ սահմանափակումներից մեկը՝ թափանցիկությունը:
Գաղտնիության ենթակառուցվածքը նպատակ ունի բերել ավանդական ֆինանսների գաղտնիությունը բլոկչեյն, պահպանելով կրիպտոների ծրագրային և ստուգելիությունը:

Miden планирует представить USDCx, стабильную монету, поддерживаемую 1:1 USDC через инфраструктуру xReserve от Circle:
- Транзакции будут по умолчанию конфиденциальными, а пользователи смогут выборочно подтверждать остатки, происхождение и другую информацию для аудиторов, регулирующих органов и контрагентов:
- Стабильная монета ожидается к запуску в конце этого месяца вместе с основной сетью Miden, нацеленной на платежи, торговлю, зарплату и корпоративное казначейство:
Miden, основанный в апреле 2025 года как независимый проект от Polygon, планирует представить стабильную монету с акцентом на конфиденциальность, поддерживаемую USDC от Circle:
USDCx будет выпущен в Miden с использованием инфраструктуры xReserve от Circle, а пользователи смогут хранить и передавать USDCx без публичного раскрытия:
Эта стабильная монета ожидается к запуску вместе с основной сетью Miden, запланированной на конец этого месяца:
Miden нацелен на решение одной из самых больших проблем использования публичных блокчейнов для институциональных финансов — прозрачности:
Инфраструктура конфиденциальности нацелена на то, чтобы принести конфиденциальность традиционных финансов в блокчейн, сохраняя программируемость и проверяемость крипто: