«Մի դրամի ուժը»՝ «Օրրան» բարեգործական հասարակական կազմակերպությանը
«Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության հուլիս ամսվա շահառուն «Իմ անտառ Հայաստան» բնապահպանական հասարակական կազմակերպությունն էր։ Կուտակված 5,094,763 դրամն ուղղվել է լայնամասշտաբ անտառտնկման ու անտառվերականգնման աշխատանքների իրականացմանը՝ նպաստելով տեղական կենսաբազմազանության պահպանմանը։
Նախաձեռնության օգոստոս ամսվա շահառուն «Օրրան» ՀԿ-ն է, որը խնամք, կրթություն եւ ապաստան է տրամադրում սոցիալապես անապահով երեխաներին եւ միայնակ տարեցներին, ինչպես նաեւ աջակցում ճգնաժամում հայտնված ընտանիքներին։ Կուտակված մեկ դրամները կազմակերպությանը հնարավորություն կտան նոր ուսումնական տարվան ընդառաջ իր շահառու հանդիսացող երեխաներին ապահովել անհրաժեշտ դպրոցական հագուստով եւ գրենական պիտույքներով։
Իդրամի եւ IDBank-ի Հաղորդակցության եւ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթեւիկ Վարդեւանյանն ընդգծել է համագործակցության յուրահատկությունը։ «Նոր ուսումնական տարին յուրաքանչյուր երեխայի համար երազանքների ու մեծ ճանապարհի սկիզբ է, եւ մեր նպատակն է, որ որեւէ փոքրիկ սոցիալական անհավասար պայմանների պատճառով անմասն չմնա այս բերկրանքից։ Ուրախ ենք, որ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության շնորհիվ «Օրրանի» շահառու հանդիսացող երեխաները ուսումնական տարին կսկսեն լիարժեք պատրաստված՝ անհրաժեշտ դպրոցական հագուստով ու գրենական պիտույքներով։ Սա լավագույնս փաստում է, որ հանրային միասնականությունն ու հոգատարությունը կարող են հանգեցնել իրական փոփոխությունների»,- նշել է Տաթեւիկ Վարդեւանյանը։
«Օրրան» ՀԿ-ի հիմնադիր Արմինե Հովհաննիսյանի խոսքով՝ նման համագործակցությունները նպաստում են հասարակության խոցելի խմբերին տրամադրվող աջակցության ընդլայնմանը։ «Բարձր ենք գնահատում Իդրամի եւ IDBank-ի հետ մեր համագործակցությունը։ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության շրջանակում ստացված միջոցներն ուղղվելու են սեպտեմբերի 1-ին ընդառաջ «Օրրանի» երեխաներին դպրոցական հագուստով ու գրենական պիտույքներով ապահովելուն։ Ընդհանուր արժեքների եւ փոխադարձ վստահության վրա հիմնված այս գործընկերությունը մեզ հնարավորություն է տալիս օգնության ձեռք մեկնել բոլոր նրանց, ովքեր մեր աջակցության կարիքն ունեն»,- ասել է Արմինե Հովհաննիսյանը։
««Մի դրամի ուժը» շարունակում է աջակցել սոցիալական, համայնքային եւ կրթական կարեւոր նախաձեռնություններին։ Նախաձեռնության բարի գործերին մասնակից դառնալու համար բոլոր վճարումները պետք է կատարել Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am եւ banking.idram.am առցանց հարթակների, ինչպես նաեւ Իդրամի եւ IDBank-ի տերմինալների միջոցով։ Յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկական դրամ կուղղեն կարեւոր ծրագրերի իրականացմանը»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

Июльским бенефициаром инициативы «Сила одного драма» стала экологическая общественная организация «Им лес Армения». Собранные 5,094,763 драма были направлены на реализацию масштабных работ по посадке и восстановлению лесов, способствуя сохранению местного биоразнообразия.
Августовским бенефициаром инициативы является благотворительная организация «Оррян», которая предоставляет заботу, образование и приют социально незащищённым детям и одиноким пожилым людям, а также поддерживает семьи, оказавшиеся в кризисной ситуации. Собранные драмы позволят организации обеспечить своих подопечных необходимой школьной одеждой и канцелярскими принадлежностями к новому учебному году.
Руководитель отдела коммуникаций и социальных программ Идрама и IDBank Татевик Вардаванян подчеркнула уникальность сотрудничества. «Новый учебный год для каждого ребёнка — это начало мечты и большого пути, и наша цель — сделать так, чтобы ни один ребёнок не остался в стороне от этой радости из-за социального неравенства. Мы рады, что благодаря инициативе «Сила одного драма» дети, являющиеся подопечными «Оррян», начнут учебный год полностью подготовленными с необходимой школьной одеждой и канцелярскими принадлежностями. Это наилучшим образом подтверждает, что общественное единство и забота могут привести к реальным изменениям», — отметила Татевик Вардаванян.
Основательница НКО «Оррян» Армине Ховханниссян отметила, что такие сотрудничества способствуют расширению помощи уязвимым группам населения. «Мы высоко ценим наше сотрудничество с Идрамом и IDBank. Средства, полученные в рамках инициативы «Сила одного драма», будут направлены на обеспечение детей «Оррян» школьной одеждой и канцелярскими принадлежностями к 1 сентября. Это партнерство, основанное на общих ценностях и взаимном доверии, позволяет нам протянуть руку помощи всем, кто нуждается в нашей поддержке», — сказала Армине Ховханниссян.
«Инициатива «Сила одного драма» продолжает поддерживать важные социальные, общественные и образовательные инициативы. Чтобы стать участником добрых дел инициативы, все платежи необходимо производить через приложение Idram&IDBank, а также через онлайн-платформы IDBanking.am и banking.idram.am, а также через терминалы Идрама и IDBank. За каждый платеж компании направят один драм на реализацию важных программ», — говорится в сообщении.