«Մի դրամի ուժը»՝ «Օրրան» բարեգործական հասարակական կազմակերպությանը
«Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության հուլիս ամսվա շահառուն «Իմ անտառ Հայաստան» բնապահպանական հասարակական կազմակերպությունն էր։ Կուտակված 5,094,763 դրամն ուղղվել է լայնամասշտաբ անտառտնկման ու անտառվերականգնման աշխատանքների իրականացմանը՝ նպաստելով տեղական կենսաբազմազանության պահպանմանը։
Նախաձեռնության օգոստոս ամսվա շահառուն «Օրրան» ՀԿ-ն է, որը խնամք, կրթություն եւ ապաստան է տրամադրում սոցիալապես անապահով երեխաներին եւ միայնակ տարեցներին, ինչպես նաեւ աջակցում ճգնաժամում հայտնված ընտանիքներին։ Կուտակված մեկ դրամները կազմակերպությանը հնարավորություն կտան նոր ուսումնական տարվան ընդառաջ իր շահառու հանդիսացող երեխաներին ապահովել անհրաժեշտ դպրոցական հագուստով եւ գրենական պիտույքներով։
Իդրամի եւ IDBank-ի Հաղորդակցության եւ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթեւիկ Վարդեւանյանն ընդգծել է համագործակցության յուրահատկությունը։ «Նոր ուսումնական տարին յուրաքանչյուր երեխայի համար երազանքների ու մեծ ճանապարհի սկիզբ է, եւ մեր նպատակն է, որ որեւէ փոքրիկ սոցիալական անհավասար պայմանների պատճառով անմասն չմնա այս բերկրանքից։ Ուրախ ենք, որ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության շնորհիվ «Օրրանի» շահառու հանդիսացող երեխաները ուսումնական տարին կսկսեն լիարժեք պատրաստված՝ անհրաժեշտ դպրոցական հագուստով ու գրենական պիտույքներով։ Սա լավագույնս փաստում է, որ հանրային միասնականությունն ու հոգատարությունը կարող են հանգեցնել իրական փոփոխությունների»,- նշել է Տաթեւիկ Վարդեւանյանը։
«Օրրան» ՀԿ-ի հիմնադիր Արմինե Հովհաննիսյանի խոսքով՝ նման համագործակցությունները նպաստում են հասարակության խոցելի խմբերին տրամադրվող աջակցության ընդլայնմանը։ «Բարձր ենք գնահատում Իդրամի եւ IDBank-ի հետ մեր համագործակցությունը։ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության շրջանակում ստացված միջոցներն ուղղվելու են սեպտեմբերի 1-ին ընդառաջ «Օրրանի» երեխաներին դպրոցական հագուստով ու գրենական պիտույքներով ապահովելուն։ Ընդհանուր արժեքների եւ փոխադարձ վստահության վրա հիմնված այս գործընկերությունը մեզ հնարավորություն է տալիս օգնության ձեռք մեկնել բոլոր նրանց, ովքեր մեր աջակցության կարիքն ունեն»,- ասել է Արմինե Հովհաննիսյանը։
««Մի դրամի ուժը» շարունակում է աջակցել սոցիալական, համայնքային եւ կրթական կարեւոր նախաձեռնություններին։ Նախաձեռնության բարի գործերին մասնակից դառնալու համար բոլոր վճարումները պետք է կատարել Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am եւ banking.idram.am առցանց հարթակների, ինչպես նաեւ Իդրամի եւ IDBank-ի տերմինալների միջոցով։ Յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկական դրամ կուղղեն կարեւոր ծրագրերի իրականացմանը»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

The July beneficiary of the 'Power of One Dram' initiative was the environmental NGO 'My Forest Armenia'. The accumulated 5,094,763 drams were directed towards large-scale afforestation and reforestation efforts, contributing to the preservation of local biodiversity.
The August beneficiary is the NGO 'Orran', which provides care, education, and shelter for socially vulnerable children and lonely elderly individuals, as well as supporting families in crisis. The accumulated drams will enable the organization to provide its beneficiaries with necessary school clothing and stationery in preparation for the new school year.
Tatevik Vardevanyan, head of the Communications and Social Responsibility Programs at Idram and IDBank, emphasized the uniqueness of the collaboration. 'The new school year is the beginning of dreams and a great journey for every child, and our goal is to ensure that no child is left out of this joy due to social inequality. We are pleased that thanks to the 'Power of One Dram' initiative, the children benefiting from 'Orran' will start the school year fully prepared with the necessary school clothing and stationery. This best illustrates that public unity and care can lead to real change,' noted Tatevik Vardevanyan.
According to Armine Hovhannisyan, founder of the NGO 'Orran', such collaborations help expand support for vulnerable groups in society. 'We greatly appreciate our partnership with Idram and IDBank. The funds received through the 'Power of One Dram' initiative will be directed towards providing 'Orran' children with school clothing and stationery ahead of September 1. This partnership, based on shared values and mutual trust, allows us to extend a helping hand to all those in need of our support,' said Armine Hovhannisyan.
The 'Power of One Dram' initiative continues to support important social, community, and educational initiatives. To participate in the good deeds of the initiative, all payments must be made through the Idram&IDBank application, IDBanking.am, and banking.idram.am online platforms, as well as through Idram and IDBank terminals. For each payment, the companies will allocate one dram for the implementation of important programs,' the statement said.