"Մի դրամի ուժը" "Օրան" բարեգործական հասարակական կազմակերպությանը
«Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության հուլիսյան շահառուն «Իմ անտառը Հայաստան» բնապահպանական հասարակական կազմակերպությունն էր: Հավաքված 5,094,763 դրամը ուղղվել է լայնածավալ ծառատունկի և անտառի վերականգնման իրականացմանը, նպաստելով տեղական կենսաբազմազանության պահպանմանը:
Նախաձեռնության օգոստոսյան շահառուն «Օրան» հասարակական կազմակերպությունն է, որը հոգատարություն, կրթություն և ապաստան է տրամադրում անապահով երեխաներին և միայնակ ծերերին, ինչպես նաև աջակցություն է ցուցաբերում ճգնաժամային ընտանիքներին: Հավաքված դրամները հնարավորություն կտան կազմակերպությանը ապահովել շահառու երեխաներին անհրաժեշտ դպրոցական հագուստով և գրենական պիտույքներով նոր ուսումնական տարվա մեկնարկին:
Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցման և CSR ծրագրերի ղեկավար Թաթևիկ Վարդևանյանը ընդգծել է այս համագործակցության կարևորությունը:
«Նոր ուսումնական տարին յուրաքանչյուր երեխայի համար երազանքների և մեծ ճանապարհի սկիզբն է, և մեր նպատակն է, որ ոչ մի երեխա սոցիալական անհավասարության պատճառով չզրկվի այս ուրախությունից: Մենք ուրախ ենք, որ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության շնորհիվ «Օրան» կազմակերպության աջակցությամբ երեխաները կսկսեն ուսումնական տարին լիարժեք պատրաստված, անհրաժեշտ դպրոցական հագուստով և գրենական պիտույքներով: Սա լավագույնս ապացուցում է, որ հասարակական միասնությունը և հոգատարությունը կարող են իրական փոփոխություններ բերել», նշել է Թաթևիկ Վարդևանյանը:
«Օրան» հասարակական կազմակերպության հիմնադիր Արմինե Հովհաննիսյանը նշել է, որ նման համագործակցությունները նպաստում են հասարակության խոցելի խմբերին տրամադրվող աջակցության ընդլայնմանը:
«Մենք բարձր ենք գնահատում մեր համագործակցությունը Իդրամի և IDBank-ի հետ: «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության շրջանակներում ստացված միջոցները ուղղվելու են «Օրան» երեխաներին դպրոցական հագուստով և գրենական պիտույքներով ապահովելու համար սեպտեմբերի 1-ին: Հավասար արժեքների և փոխադարձ վստահության վրա հիմնված այս գործընկերությունը թույլ է տալիս մեզ աջակցել բոլոր նրանց, ովքեր մեր օգնության կարիքն ունեն», ասել է Արմինե Հովհաննիսյանը:
«Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունը շարունակվում է աջակցել ազդեցիկ սոցիալական, համայնքային և կրթական նախագծերին: Նախաձեռնության բարեգործական գործերին մասնակցելու համար հաճախորդները պարզապես պետք է վճարումներ կատարեն Իդրամի և IDBank-ի հավելվածի, IDBanking.am և banking.idram.am առցանց հարթակների կամ Իդրամի և IDBank-ի վճարային տերմինալների միջոցով: Ամեն վճարման համար ընկերությունները նվիրում են մեկ հայկական դրամ սոցիալապես կարևոր նախաձեռնություններին:

"Сила одного драма" благотворительной организации "Оран"
Июльским бенефициаром инициативы «Сила одного драма» была экологическая некоммерческая организация «Мой лес Армения». Собранные 5,094,763 драмов были направлены на реализацию масштабного озеленения и восстановления лесов, способствуя сохранению местного биоразнообразия.
Августовским бенефициаром инициативы является НПО «Оран», которая предоставляет заботу, образование и приют нуждающимся детям и одиноким пожилым людям, а также поддержку семьям в кризисной ситуации. Собранные драмы позволят организации обеспечить своих подопечных детей необходимой школьной одеждой и канцелярскими принадлежностями перед началом нового учебного года.
Татевик Вардеваян, руководитель отдела коммуникаций и программ корпоративной социальной ответственности в Идрам и IDBank, подчеркнула важность этого сотрудничества:
«Новый учебный год — это начало мечтаний и великого пути для каждого ребенка, и наша цель — обеспечить, чтобы ни один ребенок не был лишен этой радости из-за социальной неравенства. Мы рады, что благодаря инициативе «Сила одного драма» дети, поддерживаемые «Оран», начнут учебный год полностью подготовленными, с необходимой школьной одеждой и канцелярскими принадлежностями. Это лучше всего демонстрирует, что общественное единство и забота могут привести к реальным изменениям», отметила Татевик Вардеваян.
По словам Армине Ховхannisyan, основателя НПО «Оран», такие сотрудничества способствуют расширению поддержки, предоставляемой уязвимым группам общества.
«Мы высоко ценим наше сотрудничество с Идрамом и IDBank. Средства, полученные в рамках инициативы «Сила одного драма», будут направлены на обеспечение детей «Оран» школьной одеждой и канцелярскими принадлежностями перед 1 сентября. Основанное на общих ценностях и взаимном доверии, это партнерство позволяет нам протянуть руку помощи всем, кто нуждается в нашей поддержке», сказала Армине Ховхannisyan.
Инициатива «Сила одного драма» продолжает поддерживать значимые социальные, общественные и образовательные проекты. Чтобы стать частью добрых дел инициативы, клиентам достаточно совершать платежи через приложение Идрам и IDBank, онлайн-платформы IDBanking.am и banking.idram.am или терминалы платежей Идрам и IDBank. За каждый совершенный платеж компании жертвуют один армянский драм на поддержку социально значимых инициатив.