"Մի դրամի ուժը" "Օրան" բարեգործական հասարակական կազմակերպությանը
«Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության հուլիսյան շահառուն «Իմ անտառը Հայաստան» բնապահպանական հասարակական կազմակերպությունն էր: Հավաքված 5,094,763 դրամը ուղղվել է լայնածավալ ծառատունկի և անտառի վերականգնման իրականացմանը, նպաստելով տեղական կենսաբազմազանության պահպանմանը:
Նախաձեռնության օգոստոսյան շահառուն «Օրան» հասարակական կազմակերպությունն է, որը հոգատարություն, կրթություն և ապաստան է տրամադրում անապահով երեխաներին և միայնակ ծերերին, ինչպես նաև աջակցություն է ցուցաբերում ճգնաժամային ընտանիքներին: Հավաքված դրամները հնարավորություն կտան կազմակերպությանը ապահովել շահառու երեխաներին անհրաժեշտ դպրոցական հագուստով և գրենական պիտույքներով նոր ուսումնական տարվա մեկնարկին:
Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցման և CSR ծրագրերի ղեկավար Թաթևիկ Վարդևանյանը ընդգծել է այս համագործակցության կարևորությունը:
«Նոր ուսումնական տարին յուրաքանչյուր երեխայի համար երազանքների և մեծ ճանապարհի սկիզբն է, և մեր նպատակն է, որ ոչ մի երեխա սոցիալական անհավասարության պատճառով չզրկվի այս ուրախությունից: Մենք ուրախ ենք, որ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության շնորհիվ «Օրան» կազմակերպության աջակցությամբ երեխաները կսկսեն ուսումնական տարին լիարժեք պատրաստված, անհրաժեշտ դպրոցական հագուստով և գրենական պիտույքներով: Սա լավագույնս ապացուցում է, որ հասարակական միասնությունը և հոգատարությունը կարող են իրական փոփոխություններ բերել», նշել է Թաթևիկ Վարդևանյանը:
«Օրան» հասարակական կազմակերպության հիմնադիր Արմինե Հովհաննիսյանը նշել է, որ նման համագործակցությունները նպաստում են հասարակության խոցելի խմբերին տրամադրվող աջակցության ընդլայնմանը:
«Մենք բարձր ենք գնահատում մեր համագործակցությունը Իդրամի և IDBank-ի հետ: «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության շրջանակներում ստացված միջոցները ուղղվելու են «Օրան» երեխաներին դպրոցական հագուստով և գրենական պիտույքներով ապահովելու համար սեպտեմբերի 1-ին: Հավասար արժեքների և փոխադարձ վստահության վրա հիմնված այս գործընկերությունը թույլ է տալիս մեզ աջակցել բոլոր նրանց, ովքեր մեր օգնության կարիքն ունեն», ասել է Արմինե Հովհաննիսյանը:
«Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունը շարունակվում է աջակցել ազդեցիկ սոցիալական, համայնքային և կրթական նախագծերին: Նախաձեռնության բարեգործական գործերին մասնակցելու համար հաճախորդները պարզապես պետք է վճարումներ կատարեն Իդրամի և IDBank-ի հավելվածի, IDBanking.am և banking.idram.am առցանց հարթակների կամ Իդրամի և IDBank-ի վճարային տերմինալների միջոցով: Ամեն վճարման համար ընկերությունները նվիրում են մեկ հայկական դրամ սոցիալապես կարևոր նախաձեռնություններին:

The July beneficiary of “The Power of One Dram” initiative was “My Forest Armenia” environmental non-governmental organization. The accumulated AMD 5,094,763 was directed to the implementation of large-scale tree planting and forest restoration, contributing to the preservation of local biodiversity.
The August beneficiary of the initiative is “Orran” NGO, which provides care, education, and shelter to underprivileged children and elderly people living alone, as well as support to families in crisis. The accumulated one drams will enable the organization to provide its beneficiary children with the necessary school clothes and stationery ahead of the new academic year.
Tatevik Vardevanyan, Head of Communication and CSR Programs Department at Idram and IDBank, highlighted the significance of this collaboration.
“The new academic year marks the beginning of dreams and a great journey for every child, and our goal is to ensure that no child is deprived of this joy due to social inequality. We are happy that thanks to “The Power of One Dram” initiative, the children supported by “Orran” will start the school year fully prepared, with necessary school clothing and stationery. This best demonstrates that public unity and care can drive real change,” noted Tatevik Vardevanyan.
According to Armine Hovhannisyan, Founder of “Orran” NGO, such collaborations contribute to expanding support provided to vulnerable groups in society.
“We highly value our cooperation with Idram and IDBank. The funds received within the framework of “The Power of One Dram” initiative will be directed toward providing “Orran” children with school clothing and stationery ahead of September 1st. Built on shared values and mutual trust, this partnership allows us to extend a helping hand to all those who need our support,” said Armine Hovhannisyan.
“The Power of One Dram” initiative continues to support impactful social, community, and educational projects. To become part of the initiative’s good deeds, customers simply need to make payments via the Idram&IDBank app, the IDBanking.am and banking.idram.am online platforms, or Idram and IDBank payment terminals. For every payment made, the companies donate one Armenian dram to support socially significant initiatives.