ուրբաթ, 28 օգոստոսի 2026
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի տեխնիկական կանոնակարգման հարցերով նախարար Ալեքսանդր Սուբբոտինին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ԵԱՏՄ շրջանակներում տեխնիկական կանոնակարգման, ստանդարտացման և համապատասխանության գնահատման ոլորտներում համագործակցությանն առնչվող հարցեր, ինչպես նաև առկա տեխնիկական խոչընդոտների վերացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները։
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել նաև ոլորտում առկա խնդիրների և դրանց լուծման հնարավորությունների շուրջ, ինչպես նաև նախանշվել են հետագա համագործակցության ուղղությունները։

пятница, 28 августа 2026
Заместитель премьер-министра Мгер Григорян принял министра по техническому регулированию Евразийской экономической комиссии Александра Субботина.
На встрече обсуждались вопросы сотрудничества в области технического регулирования, стандартизации и оценки соответствия в рамках ЕАЭС, а также проводимые работы по устранению существующих технических барьеров.
Также были обменены мнения по существующим проблемам в этой области и возможностям их решения, а также намечены направления дальнейшего сотрудничества.