ուրբաթ, 28 օգոստոսի 2026
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի տեխնիկական կանոնակարգման հարցերով նախարար Ալեքսանդր Սուբբոտինին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ԵԱՏՄ շրջանակներում տեխնիկական կանոնակարգման, ստանդարտացման և համապատասխանության գնահատման ոլորտներում համագործակցությանն առնչվող հարցեր, ինչպես նաև առկա տեխնիկական խոչընդոտների վերացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները։
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել նաև ոլորտում առկա խնդիրների և դրանց լուծման հնարավորությունների շուրջ, ինչպես նաև նախանշվել են հետագա համագործակցության ուղղությունները։

Friday, August 28, 2026
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan met with Alexander Subbotin, Minister of Technical Regulation of the Eurasian Economic Commission.
During the meeting, issues related to cooperation in the fields of technical regulation, standardization, and conformity assessment within the EAEU were discussed, as well as the work being done to eliminate existing technical barriers.
The meeting also included an exchange of views on existing problems in the sector and possible solutions, as well as outlining directions for further cooperation.