Մհեր Անանյանն ընդգրկվել է Յունիբանկի Վարչության կազմում
«Յունիբանկ» ԲԲԸ-ի Խորհրդի 2026 թվականի օգոստոսի 3-ի որոշմամբ Մհեր Անանյանը նշանակվել է Վարչության նախագահի առաջին տեղակալի ժամանակավոր պաշտոնակատար և ընդգրկվել Բանկի Վարչության կազմում։
Մհեր Անանյանն ունի շուրջ 30 տարվա մասնագիտական փորձ ֆինանսաբանկային ոլորտում։ Իր մասնագիտական գործունեության ընթացքում զբաղեցրել է մի շարք ղեկավար պաշտոններ Հայաստանի ֆինանսական հաստատություններում և պետական կառավարման համակարգում։ 1996–2003 թվականներին աշխատել է հայաստանյան մի շարք բանկերում, այդ թվում՝ Հայէկոնոմբանկում, Հայագրոբանկում և Յունիբանկում: 2020–2026 թվականներին ղեկավարել է «Արարատբանկ» ԲԲԸ-ն՝ զբաղեցնելով գործադիր տնօրեն- Վարչության նախագահի պաշտոնը։
Մհեր Անանյանի բազմամյա մասնագիտական փորձն ու կառավարման հմտությունները կնպաստեն Յունիբանկի ռազմավարական զարգացմանն ու երկարաժամկետ նպատակների արդյունավետ իրականացմանը:

Мгер Анонян вошел в состав Правления Юнибанк
По решению Совета Юнибанка от 3 августа 2026 года Мгер Анонян назначен временно исполняющим обязанности первого заместителя председателя Правления и вошел в состав Правления банка.
Мгер Анонян имеет около 30 лет профессионального опыта в финансово-банковской сфере. В ходе своей профессиональной деятельности он занимал ряд руководящих должностей в финансовых учреждениях Армении и в системе государственного управления. С 1996 по 2003 годы работал в нескольких армянских банках, включая Хайекономбанк, Хайагробанк и Юнибанк. С 2020 по 2026 годы возглавлял «Араратбанк», занимая должность исполнительного директора - председателя Правления.
Многолетний профессиональный опыт и управленческие навыки Мгера Аноняна будут способствовать стратегическому развитию Юнибанка и эффективной реализации долгосрочных целей.