Մհեր Անանյանն ընդգրկվել է Յունիբանկի Վարչության կազմում
«Յունիբանկ» ԲԲԸ-ի Խորհրդի 2026 թվականի օգոստոսի 3-ի որոշմամբ Մհեր Անանյանը նշանակվել է Վարչության նախագահի առաջին տեղակալի ժամանակավոր պաշտոնակատար եւ ընդգրկվել բանկի Վարչության կազմում։
Մհեր Անանյանն ունի շուրջ 30 տարվա մասնագիտական փորձ ֆինանսաբանկային ոլորտում։ Իր մասնագիտական գործունեության ընթացքում զբաղեցրել է մի շարք ղեկավար պաշտոններ Հայաստանի ֆինանսական հաստատություններում եւ պետական կառավարման համակարգում։ 1996–2003 թվականներին աշխատել է հայաստանյան մի շարք բանկերում, այդ թվում՝ Հայէկոնոմբանկում, Հայագրոբանկում եւ Յունիբանկում: 2020–2026 թվականներին ղեկավարել է «Արարատբանկ» ԲԲԸ-ն՝ զբաղեցնելով գործադիր տնօրեն- Վարչության նախագահի պաշտոնը։
«Մհեր Անանյանի բազմամյա մասնագիտական փորձն ու կառավարման հմտությունները կնպաստեն Յունիբանկի ռազմավարական զարգացմանն ու երկարաժամկետ նպատակների արդյունավետ իրականացմանը»,- ասվում է բանկի հաղորդագրությունում:

By the decision of the Board of Unibank dated August 3, 2026, Mher Ananyan has been appointed as the acting first deputy chairman of the board and included in the bank's board.
Mher Ananyan has around 30 years of professional experience in the financial and banking sector. Throughout his career, he has held several leadership positions in Armenia's financial institutions and public administration. From 1996 to 2003, he worked in several Armenian banks, including Hayekonombank, Hayagrobank, and Unibank. From 2020 to 2026, he led Araratbank, serving as the executive director and chairman of the board.
“Mher Ananyan's extensive professional experience and management skills will contribute to Unibank's strategic development and the effective implementation of its long-term goals,” the bank's statement said.