Մհեր Անանյանն ընդգրկվել է Յունիբանկի Վարչության կազմում
«Յունիբանկ» ԲԲԸ-ի Խորհրդի 2026 թվականի օգոստոսի 3-ի որոշմամբ Մհեր Անանյանը նշանակվել է Վարչության նախագահի առաջին տեղակալի ժամանակավոր պաշտոնակատար եւ ընդգրկվել բանկի Վարչության կազմում։
Մհեր Անանյանն ունի շուրջ 30 տարվա մասնագիտական փորձ ֆինանսաբանկային ոլորտում։ Իր մասնագիտական գործունեության ընթացքում զբաղեցրել է մի շարք ղեկավար պաշտոններ Հայաստանի ֆինանսական հաստատություններում եւ պետական կառավարման համակարգում։ 1996–2003 թվականներին աշխատել է հայաստանյան մի շարք բանկերում, այդ թվում՝ Հայէկոնոմբանկում, Հայագրոբանկում եւ Յունիբանկում: 2020–2026 թվականներին ղեկավարել է «Արարատբանկ» ԲԲԸ-ն՝ զբաղեցնելով գործադիր տնօրեն- Վարչության նախագահի պաշտոնը։
«Մհեր Անանյանի բազմամյա մասնագիտական փորձն ու կառավարման հմտությունները կնպաստեն Յունիբանկի ռազմավարական զարգացմանն ու երկարաժամկետ նպատակների արդյունավետ իրականացմանը»,- ասվում է բանկի հաղորդագրությունում:

Мгер Ананян включен в состав Правления Юнибанка
По решению Совета Юнибанка от 3 августа 2026 года Мгер Ананян назначен временно исполняющим обязанности первого заместителя председателя Правления и включен в состав Правления банка.
Мгер Ананян имеет около 30 лет профессионального опыта в финансово-банковской сфере. В ходе своей профессиональной деятельности он занимал ряд руководящих должностей в финансовых учреждениях Армении и в системе государственного управления. С 1996 по 2003 год работал в ряде армянских банков, включая Хайекономбанк, Хайагробанк и Юнибанк. В 2020–2026 годах возглавлял «Араратбанк», занимая должность исполнительного директора - председателя Правления.
«Многолетний профессиональный опыт и управленческие навыки Мгера Ананяна будут способствовать стратегическому развитию Юнибанка и эффективной реализации долгосрочных целей», - говорится в сообщении банка.